פרימיום 👑

קובי, קודם כל פה בפורום אנחנו לא צוחקים על אף אחד, זה ה-מקום

• בפעם הראשונה בחיי הבנתי שמערכת של גשמים מביאה לירידה של טמפרטורה חדה ולחורף דוד
  • 335
  • 335
בעצם השינויים הכי משמעותיים שמובילים לירידה חדה של טמפ זה מערכת של גשם שמגיעה ונותנת פוש חזק להתקררות של האקלים. ולא שינוי בגלל השמש.

למשל: המערכת ב25 אוקטובר השנה הורידה את הטמפרטורה במישור החוף ב5 מעלות ומאז זה נשאר ככה.

וגם באביב.. השרבים שמגיעים הם אלו שמעלים את הטמפרטורות בארץ לכיוון ה30.
דהיינו שאם לא היה שרב לא היה טמפ של 30 בארץ.

אני רק לאחרונה התחלתי להתעניין בנושא המזג אוויר אז אל תצחקו על כך.

האם "גיליתי את אמריקה"?? או שאני טועה בהנחה שלי?
  • הוסף תגובההוספת תגובה מהירה
  • קובי, קודם כל פה בפורום אנחנו לא צוחקים על אף אחד, זה ה-מקום תום, קריות
  • 165
  • 165
לשאול כל שאלה שאתה רוצה לדעת. ואתה צודק, מערכות גשם רציניות שאורכות כמה ימים (בדר''כ זה יומיים שלושה) מורידות את הטמפ' באופן משמעותי והיא נשארת נמוכה יחסית גם לאחר מכן אך קורה גם שהיא עולה חזרה אחרי המערכת. באמת תרגיש חופשי לשאול כל מה שאתה רוצה לדעת, נענה לך בשמחה :-)
  • זה לא נכון תום. זה בעיקר בעקבות קרינת השמש שמשתנה בגלל סיבוב כדור הארץ אהרון
  • 106
  • 106
וגם עקב שקעים שמגיעים מאירופה..

למערכות גשם אין כלל השפעה על הטמפ'.
אולי רק כמובן בימים של המערכת יש ירידה חדה וזמנית בטמפ' אך זה לא משפיע לטווח ארוך.

בקיצור- זווית קרינת השמש זה הגורם המשמעותי ביותר לאקלים וטמפ'. ואחריו גם קירבה לים וגובה. זה הכל.

את הדברים האלו למדתי ממרצה חכם שנתן לנו שיעור באקלים לפני שנים רבות.
  • o
  • מתנצל על ההטעיה אך התכוונתי שהטמפ' יורדת בזמן המערכת תום, קריות
  • 81
  • 81
  • o
  • הסבר קצר וקולע אלעזר! :) דניאל2003
  • 91
  • 91
  • אף אחד ממכם לא צודק!! קובי
  • 102
  • 102
מה שמשפיע על האקלים זה בעיקר זווית השמש. הגובה וקירבה לים.

אבל גם מערכות גשם מובילות לירידה לאורך טווח של טמפ' כמו שקרה במערכת של ה- 26 באוקטובר שאם תסתכלו אכן מאז הטמפ' במישור החוף ירדה מאוד ולא חזרה להיות בערכים שלפני המערכת הזו.

ואם אני טועה שיבוא מומחה לאקלים ויגיד שאני טועה..
  • מספר דברים יש לי אליך: דניאל2003
  • 75
  • 75
1. ממכם < מכם
לא בקטע של לתפוס אותך בקטנות, אלא ברצון שתשפר לעתיד :)

2. בנושא הגרומים המשפיעים על האקלים, אתה אומר בערך מה שאלעזר אמר (זווית קרינת השמש כגורם עולמי, גובה וקירבה לים כגורמים מקומיים).

3. אני מבין מה אתה אומר על המערכת שהייתה לפני מספר שבועות, ב- 25-26 באוקטובר, הטמפ' במישור החוף מאז נמוכה ואף באופן משמעותי ביחס לטמפ' שנמדדו לפני מערכת זו. אבל אני לא חושב שמערכות גשם מורידות טמפ' לטווח ארוך. הרי אנחנו בסתיו והירידה הזו אמורה לקרות ולפי דעתי המערכת הזו הייתה כמו "אמצעי עזר" לירידה הזו.
הנה לפניך שתי הוכחות מדוע אני לא חושב שמערכות גשם מורידות טמפ' לטווח ארוך:
- בשנים 2010, 2013 ו-2016 עונות הסתיו היו יבשות מאוד, כמעט ולא ירד בהן גשם והגשם המעט שירד ירד ממערכות קטנות ולא מסודרות. ובכל זאת זה לא שהטמפ' נשארו כמעט זהות עד לחורף, אלא הן ירדו בהדרגה.
- אם מה שאתה אומר נכון, בסוף כל חורף היינו מגיעים לערכים של מינוס 10 מעלות, ואולי אף מינוס 20 מעלות בחורפים גשומים עם מערכות גשם רבות.
- באביב גם פוקדות אותנו מערכות גשם, וגם חלה עלייה הדרגתית בטמפ' לפני הקיץ הקרב. ?..
  • אתה אומר שאף אחד לא צודק אך בתחילת דבריך אמרת כמו שאלעזר אמר תום, קריות
  • 93
  • 93
כל אחד אומר את מה שהוא יודע, אם מישהו טועה מתקנים אותו ומסבירים

מקרא סימנים
  • הוספת תגובה
  • הודעה חדשה
  • הודעה עם תוכן
  • o הודעה ללא תוכן
  • אות משקיען משקיען