פרימיום 👑

מנצל"ש הלילה הכי קר או לפחות אחד הקרים מתחילת המדידות אצלנו היה ב10 בינואר 2015

• איך זה מרגיש להיות במינוס 30-40-50 מעלות? ברק
  • 1,372
  • 1,372
הטמפרטורה הכי נמוכה שהייתי היה מינוס 3 מעלות שישנתי בצימר בצפון שהייתי ילד אבל אני לא זוכר את ההרגשה, בכל מקרה איך זה מרגיש מינוס 40-50 מעלות מישהו שהרגיש אפילו מינוס 20 יכול לתאר לי?
הייתי מאוד רוצה לחוות פעם בחיים לפחות מינוס 10-15 מעלות מקווה שיצא לי(רוב הסיכויים שלא בישראל)
  • יצא לי לחוות -21 שואל
  • 517
  • 517
את האמת שלא קר כמו שהיית מדמיין... מינוס 2 עם רוח חזקה יכול להרגיש יותר קר.
אבל האוויר שאתה נושם ממש חד ואפילו הקור מורגש בעיניים.
  • השנה בסוף ינואר יצא לי לחוות פעם ראשונה חובב חורף - חיפה
  • 482
  • גובה: 235 מטר
  • 482
16- באיסלנד. תאמת עדיף קיץ באותו רגע. לא משנה מה אתה לובש, תמיד יהיה לך קר בטמפ כזאת חחח. כעיקרון טסתי ללונדון בקשר לעבודה, אך שמעתי שיש טיול בן 3 ימים לאיסלנד, אז החלטתי לקפוץ לאיסלנד. מדינה ממש מרתקת! מציע לך לבקר שם.
  • מנצל"ש הלילה הכי קר או לפחות אחד הקרים מתחילת המדידות אצלנו היה ב10 בינואר 2015 יניב
  • 617
  • 617
באותו בוקר נמדדו בצפון הגולן בין מינוס 11 למינוס 14 מעלות, נתונים חריגים ובלתי נתפסים להאמין שנמדדו כאן במדינה שלנו ואפשר להניח שבחרמון אפילו היה יותר קר
בצפת נמדדו באותו בוקר 4.5 מעלות מתחת לאפס ואפילו בכנרת נמדדו 0 מעלות, בדרום הגולן גם כן היה קר מאוד:
אבני איתן מינוס 3.8
גמלא מינוס 4.2
אז, אם תרצה לחוות טמפ' כאלו בישראל כנראה שתצטרך לחכות לגל קור רציני מאוד כמו שהיה אז
  • o
  • לא להאמין שהיה מינוס 14 כאן בישראל אין לי מילים ברק
  • 303
  • 303
  • זה באמת נתון שלא ייאמן. הטמפ' הכי נמוכה שחוויתי כשהייתי בחוץ תום, קריות
  • 284
  • 284
היא 5° וקפאתי מקור בה אז אני באמת לא מסוגל לחשוב איך מרגישות 14°-
  • o
  • וואו! מספרים באמת קיצוניים במיוחד תום, קריות
  • 179
  • אכן. ליל ה-9-10/1/2015 היה קר במיוחד דניאל2003
  • 294
  • 294
אולי אחד מהקרים ביותר מתחילת המדידות.

בהרי הצפון והמרכז נמדדו טמפ' מינימום של 2°- עד 5°- (צפת 4.3°-, ירושלים 1.9°-). בהר הנגב נמדדה טמפ' של מעלה אחת מתחת לאפס.
טמפ' של 0° ומטה נמדדו לא רק באזורים המועדים לקרה כמו עמקי הצפון, מישור החוף הצפוני והעמקים הפנימיים במרכז הארץ אלא גם במדרונות השומרון, ברמות מנשה, בגליל המערבי והתחתון ואף בכרמל.

בתחנת מרום גולן פיכמן המועדת לערכי קור קיצוניים, נרשמה בבוקר ה-10/1/2015 טמפ' מינימום של 14 מעלות מתחת לאפס.
קור פסיכי לחלוטין, שקשה לתאר שהיה בארץ.
רק שנה וחודש לפני כן (בסערת דצמבר 2013 הגדולה) נמדד באותה תחנה מינימום של 13.6°- (ובאלרום מינוס 11).
ההודעה נערכה
  • מדינתנו הקטנה אך המגוונת מאד בסוגי האקלים שלה מראה שלמרות שאזורנו תום, קריות
  • 211
  • 211
נחשב לבעל אקלים מתון מאד עדיין גם פה לא חסרים בהיסטוריה המטאורולוגית אירועים קיצוניים ושוב דניאל מוריד בפניך את הכובע על הזכרון לפרטים הנדיר שיש לך
  • o
  • הקור היה שנתיים וחודש אחרי הסערה של דצמבר אופיר פרנקו
  • 152
  • חוויתי על בשרי מינוס 30 עם רוח של מינוס 40 בקנדה דור
  • 539
  • 539
לא נעים בכלל, לא משנה מה אתה לובש, תוך כמה דקות אתה חייב להכנס לתוך מבנה, אף אחד לא מסתובב בחוץ
  • שנה וחודש. דניאל2003
  • 161
  • 161
דצמבר 2013 + שנה וחודש = ינואר 2015.
  • o
  • תגובה לאופיר דניאל2003
  • 107
  • 107
  • הכל תלוי ברוח אשר
  • 146
  • 146
כל ההבדל זה אם יש רוח, הייתי במינוס 14 בצפון פינלנד. היות ולא הייתה רוח והייתי לבוש טוב לא סבלתי מהקור
  • היה לי מרצה בבן גוריון חנוך
  • 216
  • 216
במלחמת העולם הוא היה ילד והם ברחו להרי אורל בגבול סיביר. אמא שלו קבעה כלל, במינוס 40 מותר לו לשחק בחוץ. במינוס 45 הוא חייב להיכנס לבית.
  • הייתי השנה בפסטיבל הקרח בחרבין-סין. היה "חם" באופן חריג עם מינוס 20 מעלות אנומימי
  • 420
  • 420
חוויה של פעם בחיים
  • o
  • תמונות מדהימות! ואיך 20- זה חם יחסית? הרי סין לא כזו קפואה תום, קריות
  • 159
  • o
  • סין היא כמו יבשת. בצפון מזרח בגבול עם רוסיה סיביר יכול להגיע למינוס 40 גם אנומימי
  • 169
  • o
  • לא מצאתי תיעוד לזה אבל היה קר מאוד דובוני
  • 151
  • 151
ההודעה נערכה
  • אני נולדתי באוקראינה, אך עברתי לישראל עם הורי בגיל 5 בערך סשה
  • 254
  • 254
אז בטח הרגשתי באיזה גל קור 20-, אך אני פשוט לא זוכר את ההרגשה.
  • o
  • לפני 10 שנים חוויתי באוקרינה 25- ויטלי
  • 176
  • o
  • במילה אחת: רוסיה אופיר פרנקו
  • 141
  • כשהייתי בשוויץ בחורף האחרון, באחד הפסגות נמדדה טמפ' של אבי - פרדס כץ
  • 217
  • 217
18-19 מעלות מתחת לאפס בשעות הצהריים (תחושה של מינוס 27-28) וגם ירד שלג אבקתי ויבש מאוד בעל פתיתים זעירים וקטנים במיוחד (שלג שיורד רק בטמפ' נמוכות מאוד), עם לבוש תרמי ושכבות זה היה די נסבל להיות בחוץ, למרות שהקור ממש צורב.
לאחר כמה ימים הייתי בפסגה אחרת, הטמפ' עמדה על 10 מעלות מינוס "בלבד" אך היו רוחות חזקות מאוד שהעיפו פתיתי שלג לכל עבר (בזמנו אף פרסמתי כאן סרטון של זה), הקור היה קשה במיוחד ובלתי נסבל.

בשורה התחתונה זה תלוי ברוח, 0 מעלות עם רוח יהיה קשה יותר ממינוס 6 ללא רוח, כך גם בטמפ' נמוכות יותר.
  • במערכות שלג בירושלים ניתן לחוות טמפ' ש"מרגישה" מתחת למינוס 5 אבי - פרדס כץ
  • 185
  • 185
אני זוכר כשהייתי בירושלים כשירד שלג בינואר 2013, הטמפ' הגיעה עד אפס מעלות אך בגלל הרוחות החזקות הטמפ' המורגשת הגיעה עד למינוס 6-8 (עפ"י נתוני השמ"ט לאותו הזמן).
  • תודה רבה אבי על הסיפורים המעניינים, פתאום הטמפרטורות שנמדדות פה תום, קריות
  • 141
  • 141
נראות חמות ממש חחח
  • לפלנד -13 קובי Dj
  • 254
  • 254
השמיים היו בהירים וניתן היה לראות את הזוהר הצפוני

מקרא סימנים
  • הוספת תגובה
  • הודעה חדשה
  • הודעה עם תוכן