פרימיום 👑

הקטע הוא שבזמן שמרכז עמק החולה כמעט ולא הייתה רוח באזור קרית שמונה-כפר גלעדי

• שאלה- האם יש קשר בין עומק האפיק הפרסי לבין עוצמת הרוחות? מירן-נחלת יצחק
  • 138
  • 138
כי יכול להיות שהיום האפיק הפרסי היה היום די עמוק: גם ראיתי הרבה עננים באזור הצפון, וגם היו רוחות חזקות באזור עמק החולה (בייחוד במערב העמק) בעוצמות שהגיעו ל42 קמ"ש בקרית שמונה (הבריזה הים תיכונית שמגיעה בסופו של דבר לעמק החולה) והרוח נמשכה בקרית שמונה עד שעות הערב המאוחרות ורק בשעה האחרונה היא נחלשה. אני שואל את עצמי האם יש קשר?
  • הוסף תגובההוספת תגובה מהירה
  • o
  • שאלה באמת מצויינת ומעניינת מאד תום
  • 56
  • 56
  • מנגנון רוח הר עמק אייל הצפון
  • 127
  • 127
במהלך היום מדרונות ההרים נמצאים בשיא החימום ואוויר חם עולה והרוח נושבת במעלה ההר. המצב מתהפך בלילה או במקרה הספציפי הזה אני מעריך שזה קורה מעט לפני קצת אחרי שעות השיא של החימום, האוויר סמוך לקרקע מתקרר מהר וגולש במורד ההר וכיוון הרוח מתהפך.

מקומית מתרחשים הרבה דברים שעלולים להשפיע על המנגנון הזה כך שיפעל מוקדם יותר ביום כמו שקורה בימים אלו כאשר הטמפרטורה עולה בזמן קצר בכמה מעלות בשעות הבוקר המאוחרות
  • הקטע הוא שבזמן שמרכז עמק החולה כמעט ולא הייתה רוח באזור קרית שמונה-כפר גלעדי מירן-נחלת יצחק
  • 76
  • 76
הייתה רוח חזקה. אולי זה בגלל "תנופה"? למשל אם נרד עם אופניים בירידה תלולה בלי לפדל האופניים יסעו מהר אך כשמסתיימת הירידה והדרך הופכת לשטוחה אך נחדל מלפדל האופניים מתישהו יעצרו/יאטו בצורה משמעותית. כך גם הרוח. יכול להיות שהרוח מקבלת אנרגיה מהירידה התלולה אך כשהירידה מסתיימת לאחר כמה קילומטרים היא נחלשת מאוד.
  • עמק החולה נמצא בין מורדות הגולן ממזרח לבין מורדות הרי נפתלי ממערב אייל הצפון
  • 169
  • 169
לכן *במרכז העמק* הרוח נחלשת בדרך כלל בגלל כיוון הזרימה שמשתנה ביום ובלילה.

אפשר לדמיין את זה אבל נראה שיש דוגמאות פשוטה לאיך מתקיים המנגנון

מקור התמונות: מכון דוידסון
  • אייל ומירן היקרים דיון מאד מעניין ומלמד פתחתם פה. אני אישית למדתי עוד משהו חדש תום
  • 93
  • 93
תודה רבה לכם שלימדתם אותנו על משטר הרוחות בעמקי הצפון

מקרא סימנים
  • הוספת תגובה
  • הודעה חדשה
  • הודעה עם תוכן
  • o הודעה ללא תוכן
  • אות משקיען משקיען
  • אות מדווח מאתר סקי מדווח מאתר סקי
  • אות מדווח מלב ים מדווח מלב ים