פרימיום 👑

למען הדיוק

• 30 בנובמבר מתקרב - סוף עונת ההוריקנים של שנת 2019 באוקיינוס האטלנטי Weather2day
  • 497
  • 497
ב-30 לנובמבר מסתיימת לה עונת ההוריקנים באוקיינוס האטלנטי. העונה סיפקה נתון מרשים של 18 סופות, מתוכם 6 הוריקנים ו-3 מהן שהוגדרו בדרגת "Major" - הוריקנים בדרגה 3 ומעלה עם רוחות שמגיעות לעוצמה של 179 קמ"ש לפחות.

הוריקן "דוריאן" הייתה הסופה הבולטת מכולן, בשל תנועתה האיטית היא גרמה להרס רב ואובדן חיי אדם באיי הבהאמה.

הוריקן דוריאן בבלוג מזג האוויר:
https://www.weather2day.co.il/content/101/hurrican...

ארגון המטאורולוגיה העולמי קובע ומתחזק את רשימת השמות של סופות ההוריקן מדי שנה, שמות הסופות ההרסניות ביותר יוצאו מהרשימה ולא יעשה בהם שימוש בעתיד, כך שהשם דוריאן כנראה יוחלף בשם אחר.
  • הוסף תגובההוספת תגובה מהירה
  • סופת שלג בצפון קליפורניה חנוך א
  • 363
  • 363
  • ועוד סרטון חנוך א
  • 190
  • 190
  • נתונים מרשימים ביותר. ''דוריאן'' בהחלט ייזכר עוד שנים אם לא עשורים רבים תום
  • 119
  • 119
החריב לגמרי את צפון איי הבהאמה. תודה רבה שסיכמתם את העונה הזו.
  • כן כשראיתי את ההצפה בשדה תעופה שם נדהמתי אופיר פרנקו
  • 85
  • 85
בלתי ניתן לשכוח את זה זה היה כמו ים סוער
  • מתחת להוריקן נוצרת "גבעה" של מים בשל הלחץ הנמוך במרכז הסופה חנוך א
  • 68
  • 68
בדומה לעיקרון שתייה מבקבוק בעזרת קשית - יוצרים לתץ נמוך בחלל הפה ואז הנוזל מתרומם ונמצץ אל הפה.
ככל שהלחץ במרכז הסופה נמוך יותר גבעת המים שנוצרת - גבוהה יותר. במקרה של דוריאן ה"גבעה" הייתה בגובה 7.5 מטר. אגב, גם בקטרינה הזכורה לשמצה, חלק ניכר מהנזק נגרם ע"י גבעת המים, ואילו הנזק שנגרם בשל עוצמת הרוח היה משני.
  • למען הדיוק חנוך א
  • 64
  • 64
גבעת מים בגובה של 10 מטר יוצרת לחץ של 1 אטמוספרה (ק"ג/סמ"ר). זה היה קורה אם הלחץ במרכז ההוריקן היה 0

מאחר והלחץ במרכז דוריאן היה כ- 0.9 אטמוספרה, הרי שגובה גבעת המים היה צריך להיות רק 1 מטר, אז איך הגיעו ל- 7.5 מטר?

מה ההסבר הפיזיקלי המדויק אינני יודע אבל אני מניח שזה קשור לכך שהרוח שמהירותה התקרבה ל-300 קמש דחפה את ה"גבעה" הקטנה מחד, ומנעה ממנה מלברוח החוצה מאידך, וכתוצאה מכך לקחה גבעת מים קטנה והפכה אותה להר
  • בפיליפינים חשבו שעונת הטייפונים הסתיימה חנוך א
  • 157
  • 157
הם טעו.

Kammuri ייכנס בהם בכל הכח
  • שאלה חשובה לי אישית בקשר לטייפון בפיליפינים סיגל -קריות
  • 99
  • 99
האם בתחילת חודש ינואר אמורים להיות טייפונים או מרעין בישין מהסוג הזה ?

הבת שלי מתחילה את הטיול בפיליפינים ...ואני קצת דואגת מהמקומות האלה ( אח"כ קמבודיה ועוד כל מיני ...).
תודה .
  • מתחילת דצמבר הסופות הטרופיות עוברות לחצי הכדור הדרומי חנוך א
  • 81
  • 81
בעיקר אוסטרליה, מדגסקר, מוזמביק והאיים בדרום האוקיינוס השקט
  • אכן טעו. אומנם מסלולה של ''Kummari'' התמתן אך הפיליפינים תום
  • 84
  • 84
עדיין צפויים לחטוף אותה בדרגה 3 או כשהיא תהיה בתפר בין 3 ל-2.
מעניין מאד מה שאמרת לגבי גבעת המים שסופות טרופיות מייצרות, מה שיותר מעניין ומסקרן זה לראות אחת
  • הוריקאנים - עונות קפטן אבי לוגסי גל
  • 80
  • 80
מנסיוני בים, כולנו חיכינו שנובמבר יעבור כדי שנבין שעונת ההוריקאנים מאחורינו אבל, וכאן האבל הגדול, כל ימאי שעבר מספיק סערות טרופיות בחייו, זוכר משפט ימאים:
Remember, November meaning not yet over....
ההוריקאנים בשלהי הגסיסה, אך מאידך מתחילים סערות החורף. ואים מישהו חשב או חושב ש"רק" ההוריקאנים הם סערות הרסניות, אז כדאי לשבת טוב טוב ולקחת בחשבון שברוב סערות החורף, הן מוגדרות :
Near or Hurricane forces.
כך שכדאי לקחת בפרופורציה,שגם סערות החורף הינן מהקשות בסערות.
  • אתה אומר פה דברים חשובים ומעניינים למחשבה. למעשה עכשיו ממש תום
  • 71
  • 71
מכה את החוף המערבי של ארה"ב סופת שלגים עוצמתית שמשתקת את התנועה שם ואף מכונה ''פצצת ציקלון''
  • תום. מצורף. קפטן אבי לוגסי גל
  • 113
  • 113
אני עוקב אחרי חבריי באוניות, ומודע לסערה החזקה בחוף המזרחי. את חבריי "זרקו" דרום מזרח. כלומר שירותי היעוץ להפלגה,מנסים בעזרת מחשבי על לבנות לנו מסלולים שימנעו מהאוניות נזק,סבל, וכל מיני חששות לחיי הצוות. בסערה הזו, אני רואה את חבריי מפליגים בסקטור הדרום מזרחי של הסערה, על מנת להמנע עד כמה שיותר מהגיבוע שנוצר מהסערה. דיווחים על 10-12 מטר הינם דבר סטנדרטי.
עוד דבר, להבדיל מההוריקאן שצורך טמפרטורה של מי ים שיוצרת את האנרגיה שלו ודורמת להתעמקותו, דווקא הסערות החורפיות,נהנות מהטמפרטורות הנמוכות ומתעמקות בגלל מרחב הים בו הן משתוללות. שתיהן סערות קשות ומסוכנות.
  • תודה רבה שסיפרת על חוויותיך וחוויות חבריך. מרתק ביותר. תום
  • 61
  • 61
באמת אתמול ראיתי את מה ששלחת פה והייתי די בהלם ממה שאני רואה. ללא ספק גם סופות טרופיות וגם סופות שלג מסוכנות באותה המידה ואף גורמות לשיתוק ונזקים כבדים

מקרא סימנים
  • הוספת תגובה
  • הודעה חדשה
  • הודעה עם תוכן
  • o הודעה ללא תוכן
  • אות משקיען משקיען
  • אות מדווח מאתר סקי מדווח מאתר סקי
  • אות מדווח מלב ים מדווח מלב ים