פרימיום 👑

סליחה על התגובה הנזעמת, אני לא מבין מה ההתעקשות הגדולה שלך להתכחש לעובדות ידועות ?

• שאלה שמציקה לי כבר מאז ילדותי ליאור
  • 899
  • 899
למה העננים בלילה בצבע לבן כזה כאילו שחור שחור אפור אבל בלילה יהיה לבן?
  • לפי דעתי זה נראה ככה בגלל שהשמיים שחורים יותר מהעננים והירח מאיר עליהם אופיר פרנקו
  • 295
  • 295
בגלל שהשמיים כהים יותר אז העננים נראים לבנים וזו היא רק דעתי.
  • תשובה הדר
  • 371
  • 371
צריך לשאול קודם למה העננים בכלל אפורים או לבנים והתשובה היא, כאשר רואים את האור כשהוא מאחורי הענן(כשהשמיים מכסים את השמש) אז הוא אפור אבל כאשר האור מגיע ישירות מהענן רואים אותו לבן. בלילה האור שבזכותו רואים בכלל את הענן מגיע מהעיר ולכן אתה רואה את החזר האור מהעננים ולא את המעבר מבעד לעננים ואז הענן לבן. דרך אגב אם תהיה במקום חשוך ולא בעיר לא תראה עננים בלילה כלל.
  • o
  • שמח לראות שיש פה עוד ראש מדעי חנוך א
  • 181
  • 181
  • o
  • חנוך, אתה תומך בגרסה שלי ? אמליה
  • 92
  • הדר, מודה שתמיד שמתי לב לכך שכאשר השמים מכוסים בכיסוי תום
  • 149
  • 149
עננות מאל בלילה, כמו אתמול למשל, אז השמים לבנים יותר מעל ריכוס גדול יותר של בניינים ואור עירוני, עכשיו אני מבין יותר. תודה רבה על ההסבר שלימד אותי המון. ערן סער, תודב רבה גם לך על ההסבר. שניכם אמרתם דברים ממש מסקרנים ומרתקים ולמעשה איששתם לי חשד שתמיד היה לי - האם העננים בלילה לבנים בגלל אור עירוני
וחיים (פותח השרשור) תודה רבה ששאלת את שאלתך, כמו שציינתי בדבריי היא הטרידה גם אותי לפעמים
ההודעה נערכה
  • בגלל זה גם העננים הכי שחורים הם הכי לבנים בתמונת לוויין מימי
  • 155
  • 155
כי הם מחזירים את אור השמש לכיוון הלוויין
  • צבע העננים ערן סער
  • 941
  • 941
לגבי למה בכלל עננים לבני או שחורים? רמז, מאיזה עננים
יורד גשם?
צבע הענן נקבע על ידי גודל הטיפות בענן.
כולנו יודעים שענן לבן לא מוריד גשם...למה בעצם? מכין שהטיפות בתוכו הן זעירות ואין להן משקל שימשוך אותן למטה. כשלענן יש נפח אנכי מתחיל תהליך של גידול טיפות בענן, יש זרמים פנימיים אנכים שעולים ויורדים ותוך כדי כך
הטיפות הקטנות מתנגשות אחת בשניה וגדלות וגדלות עד שהן מגיעות למשקל שהוא מספיק כבד כדי למשוך אותן למטה, ומתרחש גשם.....בהקשר הזה כולנו יודעים שעננים שטוחים לא יורידו גשם כי אין בהם את התנועה האנכית ההכרחית לתהליך גידול הטיפות....
האור שעובר דרך טיפת הגשם ישתנה בהתאם לגודל הטיפה.
טיפה קטנה - לבן, בינונית - אפור גדולה - שחור
לגבי הצבע בלילה, אני לא יודע להגיד, אבל אולי קשור להחזר אור שהעננים קולטים מלמטה, בעיקר באזורים עירוניים.
מקווה שתרמתי לדיון
  • o
  • מה איך? ראיתי לא מעט פעמים שהיו עננים לבנים שהורידו גשם דוד(דרום)
  • 91
  • 91
  • o
  • תראה לי איזה סוג ענן לבן, מוריד גשם ? אין דבר כזה ! אמליה
  • 237
  • תרמת המון ! בכך אתה משתווה לגרסה שלי, שצבע הענן נקבע לפי צפיפות וגודל הטיפות. אמליה
  • 45
  • 45
ובהקשר לילה, אני ראיתי גם עננים לבנים בחשיכה מוחלטת.
כל חיי גרתי בישובים קטנים מרוחקים מעיר.
בהזדמנות כשזה יתאפשר אעלה תמונות.
  • חלק מהתשובה מאת פרופסור (אנגלית) חנוך א
  • 204
  • 204
Image: RONALD L. HOLLE, University of Illinois Cloud Catalog
GRAY CLOUDS. Thicker clouds look darker than thinner ones, which let more light through and so appear white.
Richard Brill, a professor at Honolulu Community College, gives this answer:

It is the thickness, or height of clouds, that makes them look gray. Clouds are made of tiny droplets of water or ice. They are formed when water vapor condenses within pockets of rising air. Under the right conditions, the air continues to be uplifted, causing the cloud to build higher and higher.

The tiny water droplets and ice crystals in clouds are just the right size to scatter all colors of light, compared with the smaller molecules of air that scatter blue light most effectively. When light contains all colors, we perceive it as white.

When clouds are thin, they let a large portion of the light through and appear white. But like any objects that transmit light, the thicker they are, the less light makes it through. As their thickness increases, the bottoms of clouds look darker but still scatter all colors. We perceive this as gray. If you look carefully, you will notice that the relatively flat bottoms of clouds are always a little grayer than their sides. The taller the clouds become, the grayer their bottoms look.
  • לפי דעתי, זה לא קשור לאור. זה תלוי בסמיכות הענן ! אמליה
  • 90
  • 90
ענן סערה - צבעו כהה בגלל סמיכות המשקעים שבו.
בדרך כלל מגיעים ענני סערה כשהם עמוסים משקעים,
כשהם חולפים אחרי מערכת גשומה, מגיעים העננים הלבנים,
שהם חסרי משקעים.
ההודעה נערכה
  • זה נכון, פשוט בלילה אין גווני אפור בשל החושך ולכן ללא אור עירוני אי אפשר תום
  • 66
  • 66
היה להבחין בעננים, גם בענני הגשם, אני גם מבחין בכך כאשר השמים מכוסים לגמרי בזמן גשם - עדיין יש אזורים מסויימים שהם יותר שחורים - איפה שיש ריכוז קטן יותר של בניינים.
אמליה היקרה, דוגמא מהיום, מלפני שעתיים - הרי ירד פה גשם כבד במשך יותר מחצי שעה והשמים היו לבנים ברובם למרות שמעליי היו ענני גשם עוצמתיים מאד שבאור יום היו נראים באפור/שחור
ההודעה נערכה
  • o
  • תום, זה לא נכון. תקרא את תגובתי מעליך. אמליה
  • 73
  • o
  • אתם טועים ! עננים לבנים לא מורידים גשם. אמליה
  • 85
  • o
  • מדובר בעננים בלילה שנראים לבנים אבל אם היו נראים באור יום היו אפורים/שחורים תום
  • 349
  • עננים הם לבנים, כי אין צפיפות בענן. וענני סערה תמיד הם אפורים, גם בלילה. אמליה
  • 85
  • 85
זה לא קשור לשום אור. זה קשור לסוג הענן.
  • o
  • אור חיצוני בלילה, ירח או עיר, מאוד זניח ! מהשפעתו על הענן. אמליה
  • 70
  • סליחה על התגובה הנזעמת, אני לא מבין מה ההתעקשות הגדולה שלך להתכחש לעובדות ידועות ? ז'ק
  • 78
  • 78
אני מתנצל על הסגנון המעט חריף של התגובה שלא כהרגלי, אך נראה לי שההתעקשות שלא לנסות ולקבל את הסברי חברי הפורום היא פשוט נסיון להתכחש למציאות.
בעבר כבר תיעדתי כמה פעמים כאן באתר עננות ממטירה סמוך לתחילת הגשם ובמהלכו. בכל התמונות בולטת מאוד העננות שהיא בצבע "לבן". אני יכול לומר לך מנסיון רב שנים שאדרבה- ענן ככל שהוא יותר מפותח הוא יותר "מאיר". בזמן גשם העננים "מאירים" יותר, זה בדוק ! (כך זה לפחות כאן בגוש דן). אחד הדברים שאיפשרו לי לדווח כמה פעמים כאן באתר על גשם שכנראה מתקרב בשעת לילה (וזאת למרות שבמכ"ם לא נראה כלום) היא העננות שקיבלה גוונים בהירים, שדוקא זה האינדיקציה לענן מפותח.
בעבר תיעדתי כאן באתר עננות סערה שמתקרבת ממרחק בשעות הלילה. כמובן שלא היה שייך במציאות לצלם את העננות הרחוקה בלילה אם היא לא היתה מאירה בגוון לבן. (איני משתמש בציוד צילום מיקצועי אלא רק במצלמת הסמרטפון שלי שהיא סופר פשוטה ואינה בנויה לצילומי לילה, וגם את הצילומים אני עושה במצב רגיל ולא במצב של צילום לילה וגם ללא זום).
באשר לתאוריה שהביאו חברי הפורום להחזרת אור ע"י הענן, כאן באיזור מגורי הדבר בולט ביותר, כאשר בתמונות שהבאתי כאן באתר יכולים לראות איזורים בעננות שהם יותר מאירים ואיזורים שפחות מאירים. וההסבר הוא פשוט וניתן לבדיקה- אותם איזורים בעננות שמאירים יותר ממוקמים מעל איזור מואר יותר (במקרה של התמונות שלי מדובר בעננים הנימצאים מעל איזור המואר בלילה בפרוזקטורים רבי עוצמה) ולכן גם הענן מקבל גוון מואר יותר. אם תלכי לאיזור חוף הים (וכגון לנמל ת"א) תוכלי להיווכח שהעננות שמעל הים כמעט ואינה נראית או שאינה נראית כלל (ואפילו עננות שממש סמוכה לקו החוף), בעוד שהעננות שמעל היבשה/העיר נראית בבירור גם למרחק.
אני רוצה לחדש לך דבר נוסף, במידה ותימצאי בחוץ במקום לא מואר תוכלי להבחין כי בלילה מעונן המקום מואר מעט יותר (או יותר נכון- חשוך פחות) מאשר בלילה בהיר ללא עננים (וכמובן ללא ירח). וזאת שוב משום שהעננים בדומה לירח קולטים את האור המגיע מהארץ ומחזירים קצת אור חזרה. ולכן ככל שהענן "רטוב" יותר הוא קולט אור יותר טוב בדומה למראה.
ולסיכום- נכון (כמעט לגמרי) ש"ענן לבן אינו מוריד גשם, אבל דוקא ענן לבן בשעות היום. ענן שנראה לבן בשעות הלילה מוריד בהחלט, ואדרבה- בשעת ירידת גשם הענן אף "מאיר" יותר !
(מצו"ב כמה קישורים לכמה תמונות שהועלו על ידי כאן באתר באירוע הגשם בשבוע שעבר).
https://www.weather2day.co.il/pics/users/3c8232fe1...
  • o
  • כמובן שכל מה שנכתב על ידי מתייחס לעננות לילה בלבד ולא לעננות יום !!!! ז'ק
  • 65
  • 65
  • הוכחה פשוטה וניצחת לטוענים שמולמולון
  • 71
  • 71
שהעננות מושפעת מן הגשם היא שהרבה פעמים אפשר לראות שהיכן שיש תאורת לד לבן ברחוב העננים באזור בצבע לבן וכשיש במרחק לא רב משם תאורת רחוב בצבע כתום העננים גם בצבע כתום !!!
  • o
  • סליחה התכוונתי מושפעת מן האור שמולמולון
  • 46
  • 46
  • ג'ק ידידי, לא צריך לזעום ! דבר שני, התמונות מדהימות ביופיין ! אמליה
  • 51
  • 51
ולעניין, ההסבר שאתה נותן הוא רק לפי מראה עיניים.
האם ההסבר הזה בדוק מבחינה מדעית ?
  • אולי כדאי להתחיל כאן לעסוק בנושא חשוב ביותר מצד עצמו: ''זיהום אור'' ז'ק
  • 64
  • 64
נושא זה יסביר היטב את תופעת העננים המאירים- לבנים בלילה.

מקרא סימנים
  • הוספת תגובה
  • הודעה חדשה
  • הודעה עם תוכן
  • o הודעה ללא תוכן
  • אות משקיען משקיען
  • אות מדווח מאתר סקי מדווח מאתר סקי
  • אות מדווח מלב ים מדווח מלב ים