פרימיום 👑

התחזית לימים הבאים

• התחזית לימים הבאים קוזוקרו אבי
  • 751
  • 751
התחזית מיום רביעי 21.10.20 ועד יום שני 26.10.20 לאזור הצפון : אצבע הגליל, רמת הגולן, גליל עליון, גליל מערבי, גליל תחתון, אזור הקריות, חיפה והכרמל, אזור כנרת.

יום רביעי : הערב והלילה בהיר עד מעונן חלקית, הרוח בפנים הארץ משתנית קלה, ובחוף צפו צפון מערבית קלה עד מתונה.

יום חמישי : בהיר בדרך כלל עם מעט עננות גבוהה שתעבור מדי פעם, הטמפ' ללא שינוי ניכר. הרוח בחוף צפון צפון מערבית ערה עד עזה, ובפנים הארץ משתנית קלה עד מתונה.

יום שישי : בהיר בדרך כלל, הטמפ' יעלו והלחות תרד ויעשה שוב חם מהרגיל ויבש עד שרבי. הרוח בפנים הארץ מזרחית עד דרומית מזרחית מתונה ובהרי הגולן יותר חזקה ערה עד עזה, ובחוף צפון צפון מערבית קלה עד מתונה, כאשר בלילה בחוף הרוח תחוג למזרחית קלה.

שבת : בהיר, הטמפ' יעלו עוד עלייה ותהיה ירידה בלחות, יעשה חם מהרגיל עד שרבי( במישור החוף הצפוני עד שעות הצהריים לחות נמוכה ויובש עם טמפ' גבוהות מהרגיל). הרוח בפנים הארץ מזרחית עד דרומית מזרחית מתונה עד ערה ואחה"צ תחוג לדרומית, בחוף הרוח עד הצהריים מזרחית, ואחה"צ צפון צפון מערבית קלה. במשך היום יתכן אובך.

יום ראשון : מעונן חלקית, הטמפ' ירדו מעט אך עדיין יהיו גבוהות מהרגיל לעונה, הרוח דרומית בפנים הארץ ובמישור החוף צפון צפון מערבית קלה עד מתונה. משעות הבוקר ועד שעות אחה"צ יתכנו התפתחויות מקומיות של עננות בינונית ויתכנו בעקבות זאת טפטופים עד גשמים נקודתיים שיכולים להיות חזקים ומלווים בסופות רעמים, יש גם סיכוי לברד באופן מאוד נקודתי. במשך היום צפוי אובך לא כדאי לשטוף את המכוניות...........

יום שני : בהיר, הטמפ' יעלו עלייה קלה מאוד. הרוח משתנית קלה עד מתונה.

עד כאן התחזית ( זוהי תחזית לא רשמית אשר נרשמה ע"י חובב מזג האוויר). קוז'וקרו אבי.
  • הוסף תגובההוספת תגובה מהירה
  • o
  • תודה אבי . דביר
  • 80
  • 80
  • אפשר לטייל באיזור רמות נפתלי דב
  • 202
  • 202
אבי שלום,
מתכננים בשבת לטיל ממצודת כוח עד הכניסה לנחל הדישון. ניתן לטייל בחמסין של 33 מעלות?
  • o
  • ניתן לטייל גם ב-40 מעלות, אבל לא מומלץ חנוך א
  • 144
  • 144
  • היי דורון
  • 147
  • 147
איפה כל הגשם נעלם ?
  • o
  • נישפך בכריתים וביוון. הלוואי גם פה יהיו תופעות כאלו שמאי
  • 166
  • 166
  • o
  • בקיצור: אין חורף. גיא
  • 145
  • 145
  • o
  • החורף מתחיל רשמית ב 21.12, אין סתיו פעיל בינתיים שמאי
  • 137
  • 137
  • ממוצ"ש מתחיל חלון ההזדמנויות לגשמים מקומיים מ.ד
  • 190
  • 190
לפי מטאוטק. וכמו שכתב דובי לפני יומיים. נקווה.
  • גפס הערב עד לסופו של החודש נותן רצף של מזג אוויר חם מהממוצע ירין
  • 211
  • גובה: 51 מטר
  • 211
מאוד מקווה שזה ישתנה
  • האם לקיים חתונה ביום ראשון ?? הילל
  • 169
  • 169
מתכננים חתונה מינימלית לביתנו בחצר בית פרטי באזור אריאל ביום ראשון אחר הצהריים. האם לדחות או שאין מה לדאוג ?
  • o
  • אין מה לדחות, שיהיה במזל ורק טוב שמאי
  • 109
  • 109
  • תודה; אתר השמ"ט שם תחזית עמית
  • 189
  • 189
שמשתנה פעמיים ביום, מגשם וקריר ל 35 מעלות בשפלה.. הכי מתעתע שראיתי זמן רב.
  • תחזית גשם ⛅ דובי
  • 282
  • 282
כן יש סיכוי לגשם. החל ממוצאי שבת אל תוך יום ראשון.
מסתמן בעיקר בצפון הנגב והמרכז, אך עם חוסר היציבות של מזג האויר זה יכול לקרות בכל מקום, ובעוצמות שונות.
במוצ'ש עוברים לשעון חורף ומתחילים לשאול על הגשמים בתפילה "ותן טל ומטר לברכה".
אז שיהיה לברכה! ⚡
  • האם עד אמצע נובמבר נהיה על 28 מעלות בחוף? אוהב חורף
  • 171
  • 171
הכוונה לטמפרטורת מקסימום. נקודת טל סביב 20-21 מעלות באופן קבוע עושה רושם לפחות עד תחילת נובמבר.
  • השפעת אוק+ספט חמים על המשך העונה-עדכון. אין שם
  • 303
  • 303
שלום רב,

לעומת העדכונים הקודמים שלי העדכון הנוכחי הינו פשוט להבנה, ואינו דורש ידע קודם והכרת מושגים מסובכים. אף על פי כן, אני חושב שהוא מעמיק כמו העדכונים האחרונים.
חשוב לי לציין זאת לא תחזית אלא רק ניסיון להסיק מסקנות שיש עבורן סיכוי התרחשות גבוה.
אני כותב את העדכון כאן מכיוון שאני לא חושב שצריך לפתוח דיווח חדש בשביל זה, והדיווח שנפתח כאן נראה לי הרלוונטי ביותר.

לדעתי בשלב הזה אפשר להגיד באופן רשמי שאוקטובר 2020 חם מהרגיל באופן קיצוני. כמובן שגם ספטמבר היה חם מהרגיל באופן קיצוני. השאלה היא מה זה אומר על ההמשך, אם זה בכלל אומר משהו? אתם תראו שבסופו של דבר ניתן להסיק מהמצב הנוכחי מסקנה כלשהי.

קודם כל, הצלבתי בין חודשי אוקטובר וספטמבר ששניהם היו חמים במידה ניכרת מעל הממוצע. החישוב נעשה לפי תחנה בודדת , אני יודע שזה לא מספק, אך מניסיון שלי עם השנים הללו הדבר נכון למרחב התחנות בארץ. השנות שהותאמו טוב לתנאי שגם ספטמבר וגם אוקטובר חמים מהרגיל (טופ 12 הכי חמים מקום המדינה בערך) הם: 2010, 2012, 2015, 1994, 2002. בצפון 3 חורפים היו גשומים, במרכז 2 גשומים 1 ממוצע ו2 יבשים. ככה שמבחינת מספרית אני לא רואה שאפשר להיוצא מכאן משהו.

לאחר מכן לקחתי זוגות של חורפים גשומים ברצף (מעל מידה מסוימת) באזור המרכז, וגם כן אי אפשר לצאת עם מסקנה כלשהי לגבי כמות הגשם בחורף שמגיע אחרי. סה"כ כמות הגשם מקום המדינה היית 91% מהממוצע (נכון לירושלים). אם החישוב היה מתבצע על אזור הצפון הוא היה עובר את הממוצע בשל שנים כמו 1969, 2004 שנמצאים שם.

לאחר הכשלונות הללו, נותר דבר אחד לעשות והוא ליצור גרפים שמתארים את מיקום הלחצים הממוצעים מתוך השנים ברישומות.

תמונה 1- גרף מיקום השקעים והרמות הממוצע מתוך השנים שבאים אחרי אוקטובר וספטמבר חמים במידה ניכרת (משמאל), וגרף זהה שכולל את השנים שבאות אחרי רצף שנים גשומות (מימין).

עד כה זה מה שכבר דיברתי עליו.
דבר אחרון שהיה עליי לבצע זה לנתח שנים שהוורטקס הפולארי (מיקום השקעים והרמות- מוגדר על פי הוורקטס) בעל דימיון רב למה שראינו עד כה השנה. אז מה ראינו עד כה בספטמבר ואוקטובר? אני חושב שאפשר בעיקר להגיד שראינו רמה חזקה מאוד במזרח אירופה (בעיקר מערב קזחסטן ודרום מערב רוסיה), ראינו לחץ גבוה שמגיע עד גרינלנד, לחצים נמוכים במערב אירופה (אזור בריטניה עד ספרד), לחצים נמוכים שיורדים למרכז ומזרח ארה"ב בעוד מערב ארה"ב תחת השפעת רמות.
תמונה 2 - אלו השנים שמתאימות למה שכתבתי למעלה.

תמונה 3- הממוצע על אותן שנים, כאשר הגרף משמאל הוא לאחר מתן משקל כפול ל2011, מאחר ששנת 2011 הגיע אחרי ספטמבר ואוקטובר חמים, לה ניניה, ועוד כמה התאמות ( זאת אומרת דימיון רב לשנה הנוכחית).

מסקנה כללית: בעוד אי אפשר להגיד משהו על כמות המשקעים החזויה, ניתן לראות כי כל המפות תומכות בלחץ גבוה מהרגיל על גרינלנד, ולחצים נמוכים במערב ומרכז אירופה שבחלק מהרגפים מצליחים לגלוש עלינו. גם רוב המודלים חוזים לחץ גבוה על גרינלנד לפחות בדצמבר, ובנוסף יש קשר בין שנים עם כמות כתמי שמש נמוכה (כמו השנה) לאותו לחץ גבוה (את זה אני לא מראה כאן). מה שמפתיע אותי זה הלחצים הנמוכים במזרח ארה"ב, שונה ממה שאני מצפה.
  • אז לפי דבריך לא הצלחתי להבין נתנאל
  • 162
  • 162
שנה גשומה, ממצועת או שחונה?
  • אין קשר, זאת לא תחזית אין שם
  • 166
  • 166
אני רק רואה סבירות גבוהה מאוד שלחץ גבוה מעל גרינלנד יהיה נפוץ החורף. חורפים 2020 ו2019 היו הפוכים זה מזה מהבחינה הזאת ושניהם היו גשומים במידה רבה.
לרוב לחץ גבוה כזה מתרחש ביחד עם לחץ נמוך במרכז-מערב אירופה. השאלה היא האם נצליח להוציא מזה משהו כמו ב2019 שהמערכות הופצצו על יוון איטליה וקרואטיה ואז נגררו עד אלינו, או שלא.
ההודעה נערכה
  • o
  • תודה רבה נתנאל
  • 92
  • 92
  • אין שם אתה תמיד רושם דברים מעניינים ונכונים אז ג'ורג'
  • 131
  • 131
לכן אני חייב לשאול אותך כי אתה מבין עניין..אתה חושב שיש סיכוי או סיטואציה כלשהי שניכנס גם לנובמבר יבש וחם בצורה קיצונית כמו ספטמבר ואוקטובר ואז בדצמבר ניכנס למערכות קיצוניות כמו סערת 2015?? שמשום מקום באה והנחיתה עלינו אירוע נדיר כל כך בתחילת החורף על גבול סוף הסתיו?
  • דצמבר 2013 אין שם
  • 208
  • 208
אשמח לענות לך, אבל סביר להניח שאני לא אכתוב יותר ולא אענה לאנשים אחרים או שאלות נוספות (במטרה לא להציף).

דצמבר 2013 לא 2015. ספטמבר 2013 היה בערך ה30 הכי חם (זאת אומרת ממוצע למדי), אוקטובר 2013 גם כן. בשונה מהשנה הנוכחית.
תמונה 1 מתארת את הלחצים עבור ספטמבר-אוקטובר 2013. למען האמת זה נראה ההפך הגמור מהשנה הנוכחית. ב2013 גרעין קור התרכז בדרום מזרח אירופה, בעוד השנה האזור תחת רמה קבועה ויציבה.

בכל אופן דצמבר 2013 הוא מעל אירוע של פעם בחיים (מבחינת קור ואופי מסלול+נחיתת האפיק ביחס לתקופה). לרוב למערכות בתחילת חודש דצמבר יש עדיין אופי סתווי, שקעי עזה שמגיעים ממערב ללא אוויר קר במיוחד. בשל טמפרטורת הים הקרה יותר ולחץ נמוך נרחב יותר המערכות בדצמבר נכנסות אלינו היטב יותר מאשר בחודשי הסתיו.
מבחינת משקעים דצמבר 2013 אינו אירוע של פעם בחיים.

מבחינת קור ושלג, תשכח מזה. חוץ מאשר דצמבר 2013 היה רק דצמבר אחד עם אירוע שלג כבד (מעל 10 ס"מ) וגם זה לא בטוח (אני לא מאמין לעדות של ה20 ס"מ אולי בפסגות המרכז), ב1953. חוץ מזה שאר אירוע השלג בדצמבר המשמעותיים (2006, 1992 וזה הכל פחות או יותר) היו רק אירועי שלג קל. השאר שלג באוויר או ממש שכבה דקה. לדעתי רק ב1953 ו2013 ירד מתחת ל600 מטר במרכז.
חודש מרץ מרשים יותר מהבחינה הזאת.

בהמשך להשוואה שערכתי זה נראה גם לפי תחנות נוספות שאין קשר של ממש בין זוג חורפים גשומים לחורף אחרי.
ההודעה נערכה
  • תודה...חבל שאתה לא נמצא פה יותר ג'ורג'
  • 94
  • 94
כי שמתי לב שאתה פשוט מדייק בדברים שלך ואתה יכול לתרום הרבה לאתר...וכן נחזיק אצבעות שהחורף הזה יהיה גשום וקר אבל בלי אירועי קיצון שיסכנו חיים
  • o
  • לפי התחזית , בשבוע הקרוב גל חום. 37 מעלות ביום רביעי. האם כך? אלון
  • 183
  • 183
ההודעה נערכה
  • o
  • כרגע רק המודל האירופי צופה את זה, והטווח רחוק. צריך לעקוב איתן
  • 120
  • 120