לאחר נובמבר יבש יחסית דצמבר הגיע ואיתו הגשם! מערכת גשם קצרה פקדה אותנו החל משעות הערב המאוחרות של יום ראשון ולתוך הלילה של יום שני, הגשם לווה בסופות ברקים ורעמים רעשניות במיוחד, ממטרים פזורים ירדו בצפון הארץ והתפשטו בהדרגה עד לצפון הנגב. בעקבות הדרמת המשקעים, יצאה אזהרה על שיטפונות בזק על ידי השירות המטאורולוגי לדרום הארץ.

 

ערפל הבוקר מהררית, צילום: יוליה

 

 

בקעת סחנין הבוקר, צילום: עופר

בקעת סחנין

 

 

ברקים במפרץ חיפה. צילום: סתיו פאולמן

ברקים במפרץ חיפה

 


שיאנית המשקעים לאירוע הגשם הקצר הזה היא כפר תבור בה ירדו כ 21.5 מ"מ של גשם, תחנות מובילות נוספות: צמח 16 מ"מ, צפת 14 מ"מ. הסיכום המלא:

כמויות משקעים 01-02/12/2019
 

 

הגשם צפוי להיפסק במהלך שעות הצהריים של יום שני, מזג האוויר למחר יום שלישי מעונן חלקית עד בהיר, ללא שינוי ניכר בטמפרטורות.
בליל יום רביעי הקרוב הגשם צפוי לחזור במתכונת דומה למה שראינו ביממה האחרונה ולהימשך לפחות עד ליום חמישי בצהריים עם הפסקות, בסוף השבוע הטמפרטורה באתר החרמון צפויה לצנוח לראשונה העונה מתחת לאפס.

 

 

נובמבר היה חם מהממוצע במידה ניכרת ודל בגשמים

מסקירת השירות המטאורולוגי עולה כי כמויות הגשם בנובמבר באזורים רבים לא עלו על 20% מהממוצע לחודש ובמקומות מסוימים ירדו מילימטרים בודדים ואף לא ירד גשם כלל. למרות מיעוט הגשמים הקיצוני אין המדובר בשיא שלילי והיו בעבר שנים בהם נובמבר אף היה יבש יותר, כמו 2013, 2010 ו-1962.אנו כאן באתר מזג האוויר ממשיכים לעקוב ולעדכן באתר ובאפליקציה. אם עוד לא הצטיידתם, זה הזמן. באפליקציה תקבלו התראות ועדכונים בלעדיים, התראות מיוחדות וכלים למעקב אחר מזג האוויר בקלות. חפשו Weather2day עם הלוגו שלנו בחנויות.