שלג ירד הבוקר מגובה 800 מ' בהרי הגולן והגליל, בהר מירום נערם השלג לשכבה דקה, דיווחים על שלג גם בהר ברכה ובהר אדר, בירושלים עדיין מחכים למרות שחלון ההזדמנויות לשלג הולך ונסגר. במהלך הלילה סופות רעמים עם גשמים חזקים ירדו במרכז הארץ. בפרק הגשם הנוכחי 5 ימי גשם ברציפות (בנתיים). סיכום קצר של הפעילות בשבוע האחרון.

 

ביום חמישי 16/01/2020 נשבו רוחות דרומיות חזקות שבשיאן הגיעו ל-100 קמ"ש בקיבוץ שמיר השוכן במזרח עמק החולה, במורדותיו המערביים של הגולן. גם בדרום רמת הגולן התקבלו דיווחים על רוחות בעוצמה דומה אם כי לא פורסמה מדידה. הרוחות הפילו עצים רבים בעמק החולה. ביתר האיזורים הורגשו משבי רוח בעוצמה של 70 קמ"ש בשיא.

 

 

מפרץ חיפה, צילום: שלומית

מפרץ חיפה בגשם

 

 

ביום יום שישי 17/01/2020 גשמים פזורים ירדו ברחבי הארץ כשעיקרם החל בשעות הצהריים. לקראת שעות הערב התמקדו הגשמים באיזור דרום הארץ.

 

ביום שבת 18/01/2020 הגשם התמקד בעיקר מקו מתל דרומה, "רכבות" גשם באיזור אשדוד ואשקלון. גשם ירד גם באיזור הנגב. 

 

ביום ראשון 19/01/2020 גשמים ירדו ברוב איזורי הארץ מקו אשדוד צפונה, במהלך שעות הערב הגשם הדרים. הגשמים לוו בסופות רעמים, במרכז הארץ נמדדו כמויות גבוהות של גשם, לא נרשמו הצפות חריגות. תחנת נמל חיפה השלימה 100% מכמות המשקעים העונתית, תחנות נוספות בדרך לשם.

 

ביום שני 20/01/2020 חלה ירידה בטמפרטורות בהשפעתו של אוויר קר שירד מאיזור תורכיה, גשמים פזורים ירדו במהלך היום. 

 

ביום שלישי 21/01/2020 במהלך הלילה ירדו שלגים מגובה 1000 מ', בפסגת הר מירון נערם השלג לס"מ בודדים, בחרמון נוספו עוד 15 ס"מ של שלג. בצפת, בצפון הגולן, בהר ברכה ובהר אדר נצפו מטחי שלג באוויר שלא נערם על הקרקע. במשך היום המשיכה לנוע ענני גשם מכיוון צפון ועיקר הגשמים ירדו במרכז ובצפון הנגב, בשעות הערב המאוחרות ירד ברד כבד במרכז ונרשמו הצפות בתל אביב וחולון. בלילה טמפרטורות נמוכות נמדדו בהרים ובעמקים. 

 

 

פינוי שלגים בחרמון, צילום: אבי אברט

 

 

שלג בהר מירון, צילום: סמיר חמוד, רשות הטבע והגנים

 

 

ברד בהוד השרון, צילום: ליאב

ברד בהוד השרון

 

 

ברד בזכרון יעקב, צילום: אסף

ברד בזכרון יעקב

 

 

שלג בגוש עציון, צילום: אהרון רוזה

שלג בגוש עציון

 

 

בקעת בית נטופה, צילום: עופר

בקעת בית נטופה

 

 

ברד בהר ברכה, צילום: אסי

ברד בהר ברכה

 

 

שלג בהר ברכה, צילום: דרור פארג'