על פי כל התחזיות, בימים הקרובים יפקוד את איזורנו גל חום שיחל מחר (רביעי) וימשך ככל הנראה לפחות עד אמצע שבוע הבא. הטמפרטורות ינשקו ל-40 מעלות בהרבה איזורים במהלך השבוע אך השיא ככל הנראה יגיע בשבוע הבא. בסופ"ש מעל 30 מעלות ברוב האיזורים, כולל החרמון. תבדקו אם המזגן עובד :-)

 

 

קיץ
קיץ. תיעוד: איילה

 

 

מזג האוויר היום (שלישי): בהיר עד מעונן חלקית. הטמפרטורות יעלו ברוב איזורי הארץ ויהיה חם מהרגיל לעונה. הטמפרטורות ינועו בין 23-28 מעלות בקו החוף, 27 בהרים וסביב ה-30 מעלות בפנים הארץ. ממחר (רביעי 13.05) תורגש עליה ניכרת בטמפרטורות ויינשבו רוחות צפוניות ערות בקו החוף. קו החוף עדיין נשמר קריר ביחס ליתר איזורי הארץ בהם הטמפרטורה תעלה מעל ל-30 מעלות. בטבריה למשל, הטמפרטורה החזויה לשעות השיא 36 מעלות, באילת 37 ובים המלח 35. בהמשך השבוע צפויים לשרור עומסי חום כבדים ויתפתחו תנאי שרב ברוב איזורי הארץ למעט קו החוף. 

צפי טמפרטורות מודל קוסמו לשעות הצהריים של יום רביעי

צפי טמפרטורות מודל קוסמו

 

ואם לא הספיק לכם, אז למזג האוויר יש תוכניות לחמם אותנו עוד יותר כבר מיום ראשון הקרוב, עליה בטמפרטורות ברוב המפלסים, בפני הקרקע נרגיש התחממות ניכרת ובאיזורים רבים התחזית מצביעה על 40 מעלות. לשם ההמחשה, מצרפים את מפת הטמפרטורות ליום ראשון כפי שהמודל האמריקאי רואה את הדברים, המפות זמינות בקישור הבא. זכרו שזהו רק צפי וזה עלול להשתנות במקצת - כלפי מעלה או מטה, על מנת לקבל את התחזית הטובה ביותר אנו ממליצים להעזר בתחזית באתר או באפליקציה המבוססת על המודל הטוב ביותר וכאשר בודקים - רצוי להסתכל עד 5 ימים קדימה בכל פעם.

צפי טמפרטורות מודל GFS לשעות הצהריים של יום ראשון בצבעים הורודים איזורים שיעברו את ה-40 מעלות.

באדום איזורים שינשקו ל-40 מעלות.

צפי טמפרטורות מודל GFS

 

 

השירות המטאורולוגי הוציא התראה מיוחדת לאירוע לפני זמן קצר:

התרעה על גל חום

 

 

ורגע לפני שאתם ממשיכים לדף הבא זכרו - כל פעם שהטמפרטורות עולות אנשים מרבים לצאת לטייל בחיק הטבע בסמוך למקורות מים על מנת להצטנן מעט. אם טיילתם נהנתם וגם צילמתם - נשמח אם תשתפו את התמונות באתר, תספרו ותמליצו לנו היכן לבקר. לא לשכוח לאסוף אחריכם את כל מה שהבאתם איתכם (כולל אשפה) על מנת שהחי והצומח לא יפגעו ונוכל לחזור לטייל שוב ושוב באותם מקומות. המשך שבוע מצויין מאתר מזג האוויר!