אחרי תקופה שקטה יחסית האופיינית לחודש יולי, עונת ההוריקנים והסופות מתעוררת וזה כולל התפתחות הוריקן אחד ואולי אחד נוסף.


המרכז הלאומי להוריקינים של ארה"ב עוקב כרגע אחרי 3 מערכות מזג אוויר שנוצרו במהלך השבוע האחרון, בינהם סופה טרופית בשם "גונזלו" (Gonzalo) שמפתחת ממזרח לאיים האנטילים במסלול ישיר לעבר הים הקאריבי, שקע טרופי (8) במפרץ מקסיקו ואחרון הוא הוריקן "דאגלס" (Douglas) שדורג לפני זמן קצר היום (חמישי) כהוריקן מג'ור (עוצמה 3).

 

הסערה הטרופית "גונזלו" שבה נתמקד בעדכון זה בשל רמת העניין וההשפעה על בני האדם, צפויה להתפתח לדרגת הוריקן במהלך השעות הבאות. הסערה שהופיעה מצפון לחופי ברזיל נעה במגמה מערבה לעבר האיים האנטילים ומסלולה צפויה לעבור מדרום לרפובליקה הדומיניקנית ודרך ג'יימקה השוכנת לחופי הים הקריבי.

עוצמת הרוחות בשלב זה נעה סביב 85 קמ"ש עם משבים חזקים יותר, מאוחר יותר עוצמת הרוחות צפויה להתחזק עוד ל-120 קמ"ש ויותר, בשלב זה תוגדר הסופה כהוריקן בדרגה 1. מסלולה של הסופה מצורף במפה הבאה:

 

הוריקן גונזלו - hurricane Gonzalo track

 

 

מבט מהחלל לעבר הסופה גונזלו מראה כי מבנה הסופה מתחיל להיות מאורגן יותר אם כי הצד המזרחי שלה נטול קונבקציות משמעותית לעומת החלק המערבי של הסופה, נראה איך תתפתח הסופה בשעות הקרובות והאם היא תצבור אנרגיה נוספת מהמים החמימים שעליהם היא דוהרת לעבר ברבדוס שתהיה הראשונה שתקבל את פני הסופה.

 

הוריקן גונזלס

 

הוריקן דאגלס, שהתפתח במזרח האוקיינוס השקט, נמצא כעת בדרגה 3 ונע במגמה מערבה לכיוון הוואי, הוא צפויה להיחלש משמעותית לקראת הגעתו לאי בסביבות יום שבת. אין אזהרות מיוחדות בשלב זה.

 

הוריקן דאגלס

 

הוריקן דאגלס כפי שנצפה על ידי לוויני NOAA מוקדם יותר היום

הוריקן דאגלס - hurricane DOUGLAS

 

פורסם לראשונה בתאריך 23/07/2020, כל הזכויות שמורות. אין להעתיק, לפרסם או לעשות כל שימוש אחר במאמר ללא אישור מפורש בכתב מבעלי האתר.