הוריקן דלתא

 

הוריקן "דלתא" (קטגוריה 4) בדרכו למדינת יוקטן השוכנת לחופי מפרץ מקסיקו. טולום, קוזמול, קנקון, פלאיה דל כרמן ועוד מיעדי הנופש הפופולארים של מקסיקו על הכוונת של הסופה הטרופית המסוכנת הזו. במקסיקו החלו למגן את הבתים והעסקים ונערכים לאירוע שנחשב קטסטרופלי בחומרתו. הסופה צפויה להכות במקסיקו תחילה, ובהמשך לנוע לתוך מפרץ מקסיקו לעבר דרום ארה"ב, איזור לואיזיאנה, שככל הנראה תחווה הוריקן עוצמתי נוסף אם הסופה לא תחלש.

על פי העדכון האחרון של המרכז הלאומי להוריקנים של ארה"ב נחשול סערה מסכן חיים עלול לגרום למפלס המים לעלות ב-2 עד 4 מטרים ולהציף חלקים מחצי האי יוקטן.
המודלים חוזים כי עוצמת הרוח המקסימלית תגיע עד 250 קמ"ש עם רוחות קבועות של 233 קמ"ש. השירות המטאורולוגי של מקסיקו הוציא "התרעת הוריקן" ומזהיר מפני גלים בגובה של 6 עד 10 מטרים.

 

עדכון 08/10/2020 לאחר יממה בקטגוריה 4, "דלתא" נחלשה במהירות ופגעה בחצי האי יוקטן בקטגוריה 2, כעת הסופה נמצאת במימו של מפרץ מקסיקו וצוברת אנרגיה מחדש. על פי הצפי המעודכן, הסופה תתחזק לדרגה 3 בדרכה ללואיזיאנה (ארה"ב) ותיחלש שוב לקראת הפגיעה ביבשה לדרגה 2. המיקום המדוייק של הלנדפול עדיין לא סופי.

 

מסלול הוריקן דלתא

 

הסופה "דלתא" עשויה לעקוף את הוריקן "לאורה" שנכון לרגע זה הייתה הסופה החזקה ביותר בעונת ההוריקנים 2020. "דלתא" היא הסופה מספר ה-25 לעונה שהחלה ב-1 ליוני, עד כה נצפו 9 הוריקנים, מתוכם 3 בדרגת מג'ור (עוצמה 3 ומעלה).

 

בנוסף לכך שהיא מאיימת לקטוף את המקום הראשון לעונה, הסופה שוברת שיא נוסף בכך שהיא הופכת להיות הסופה מספר ה-25 שנוצרה בתקופה מוקדמת זו, בדרך כלל מספרים כאלה רואים רק לקראת סוף העונה המתרחש בסוף חודש נובמבר. השיא הקודם אגב, היה ב-15 לנובמבר 2005.

 

"דלתא" קיבלה את שמה רק ביום שני האחרון, כאשר הפכה משקע טרופי 26 לסופה הטרופית "דלתא", השקע החל את דרכו באיזור דרום ג'מייקה, בים הקאריבי. בתוך פחות מ-24 שעות, במהלך יום שני בלילה "דלתא" הוגדרה כהוריקן. הסופה כאמור, צפויה לחלוף את דרום מזרח מקסיקו ולהמשיך לעבר מפרץ מקסיקו בדרך ליעד כלשהו בצפון המפרץ. הסופה צפויה להתחזק ולהתעצם מחדש במהלך המעבר מעל מפרץ מקסיקו, אם הסופה תגיע לחופי ארה"ב, ישבר שיא נוסף בכך שזו תהיה הסופה העשירית אשר פוקדת את ארה"ב העונה. 

 

מתוך הפורום:

דיווחים "דלתא" #1

דיווחים "דלתא" #2