הוד השרון מוצפת

חודש נובמבר הפתיע לטובה בכמויות המשקעים, האירוע האחרון שהתרחש 25-26 בנובמבר הוסיף כמויות גדולות של משקעים לחודש זה ואף כיסה את הפערים של חודשי הסתיו שקדמו לו. באירוע הגשם האחרון נרשמו הצפות במספר מוקדים בארץ בתפרוסת רחבה: אזור תל אביב – הוד השרון, אזור אשדוד – אשקלון ואזור נהריה והגליל המערבי, בכל האיזורים הללו ירדו כמויות של מעל ל-100 מ"מ. הצפות ונזק לרכוש תועדו בשטחים העירוניים. אירוע גשם זה הגיע מספר ימים אחרי אירוע גשם (20-21 בנובמר) נוסף בסוף השבוע האחרון שאף הוא גרם להצפות.

 

נובמבר הגשום ביותר במישור החוף מזה 26 שנה

מסיכום ראשוני של השירות המטאורולוגי עולה כי הכמויות שירדו בחודש נובמבר 2020 עלו על הממוצע החודשי ובמישור החוף זהו חודש נובמבר הגשום ביותר מאז 1994.

 

כמויות משקעים

באיזור אשדוד-אשקלון ירדו כמויות משקעים של 100+ מ"מ. גם במוק ההצפות במרכז הארץ בין תל אביב להוד השרון-הרצליה ירדו כמויות משקעים בין 100-120 מ"מ בתוך שעות בודדות. במוקד הצפות נוסף בנהריה ירדו כ-110 מ"מ של גשם.

 

טבלת כמויות המשקעים המעודכנת

טבלת כמויות המשקעים 25-27.11.2020
* ייתכנו השלמות ותיקונים בימים הקרובים.

 

 

ממוצע גשם חודשי בארץ לחודש נובמבר

בעקבות גשמי נובמבר נמחק הפער שנוצר בעקבות ספטמבר ואוקטובר יבשים ובחלק מהתחנות במישור החוף ובצפון הארץ ירדו כמויות גבוהות מ-200 ואף מ-250 מ"מ. במספר מקומות במישור החוף ירדו למעלה מ-40% מהממוצע לעונה כולה. בעוד הנתונים עדיין נאספים, אפשר כבר עכשיו לקבוע כי זהו נובמבר הגשום ביותר מאז 1994.

 

 

פורום מזג האוויר