בארה"ב עדיין נמצאים בלב עונת החורף כאשר עונת ההוריקנים באוקיינוס האטלנטי מתדפקת על הדלת. זה יקרה בעוד פחות מ-100 יום ומה שאמור להדאיג את האמריקאים הוא נתון חסר תקדים: שש עונות ההוריקנים האחרונות החלו מוקדם מהצפוי, כלומר לפני ה-1 ביוני, התאריך בו יוצאת עונת ההוריקנים לדרך באופן רשמי. הפעם יש גם שני שמות חדשים וגם כאלה עם היסטוריה מעניינת.

 

עונת ההוריקנים הקודמת (2020) הכתה בעוצמה ברחבי ארה"ב. יותר מ-30 סופות קיבלו שם, 13 מהן הפכו לסופות הוריקן ו-12 מהן הכו בשטחי ארה"ב, נתון מרשים שרבים במדינה היו רוצים לשכוח.

נתיבי ההוריקנים 2020
נתיבי סופות ההוריקן באוקיינוס האטלנטי בשנת 2020

 

 

ארגון המטאורולוגיה העולמי שקובע את שמות סופות ההוריקן מפרסם רשימה עדכנית לשנת 2021. ארגון המטאורולוגיה (WMO) קובע את השמות לפי סדר האלף בית הלועזי (ABC) וכן לפי בנים ובנות על מנת לשמור על שיוויון, במקרים בהם מסתיימת רשימת השמות, עוברים להשתמש באלף בית היווני (אלפא, ביתא, גמא וכו'). השמות ממוחזרים כל 6 שנים אך סופות קטלניות והרסניות יוצאות מהרשימה באופן סופי, כמו למשל "קתרינה" (2005), הוריקן "סנדי" (2012), הוריקן "מריה" (2017) ועוד סופות כמו  הסופה הטרופית "Erika" שהותירה הרס רב באי דומיניקה, והוריקן "Joaquin" שהכה בעוצמה הרסנית באיי הבהאמה.

הסופה הטרופית או הסוב-טרופית הראשונה שתופיע לעונה זו תיקרא הפעם "אנה" (Ana), הפעם האחרונה שנעשה שימוש בשם אנה הייתה כאשר סופה הופיעה בחודש מאי 2015 (חודש לפני תאריך עונת ההוריקנים) ופגעה באיזור מירטל ביץ', דרום קרוליינה. אם אתם מאמינים בסימנים, אז גם בשנת 2003 סערה טרופית בשם אנה הופיעה כבר בחודש אפריל ולמעשה שברה שיא בהופעה הכי מוקדמת של סופה טרופית. הסופה "ארלין" תפסה את המקום השני ברשימה הזו בשנת 2017.

 

שמות סופות ההוריקנים 2021

 

הפעם בעקבות הוצאתם של שתי שמות (אריקה וחואקין) נכנסו שתי שמות חדשים: אלזה וג'וליאן, בהתאמה. אנחנו עוקבים כאן באתר יחד איתכם, כל התמונות כל הסיפורים המעניינים יעלו במערכת שלנו במהלך עונת ההוריקנים, בעברית. מוזמנים לעקוב!

 

פורום מזג האוויר