היום - שבת, מעונן חלקית עד בהיר. שקע רום רדוד ומנותק נמתח מהים השחור ועד למזרח הים התיכון. באיזורינו לא מורגשת השפעתו של שקע זה בשל המרחק ולכן אנו נהנים מימים שטופי שמש, עם זאת, מעט עננות נמוכה יכולה לחדור לאיזורינו ממערב בשל זרימות מערביות. רוחות אלו מורגשות גם בגובה פני הקרקע והן הסיבה לגלים גבוהים יחסית ולים מסוכן בימים האחרונים. 

 

 

מפת מפלס 500 מ"ב, שקע רום מנותק מעל טורקיה והים השחור
מפת מפלס 500 מ"ב, שקע רום מנותק מעל טורקיה והים השחור

 

 

אנומליית הטמפרטורות במפלס 850 מ"ב, כ-1500 מ' מעל פני הים.
אנומליית הטמפרטורות במפלס 850 מ"ב, כ-1500 מ' מעל פני הים

 


מחר - ראשון, שקע הרום ממשיך להיחלש ושלוחתו נשארת ממערב, זרימת הרוחות נותרת מערבית עד צפון מערבית, בעקבות כך צפויה לחלוף אותנו עננות נמוכה בשעות הבוקר שעשויה גם לגרום למעט טפטופים, בעיקר בחלקים הצפוניים של המדינה. הטמפרטורות יעלו במקצת אך עדיין ישארו סביב הממוצע לעונה. בצפת 31°, חיפה 26°, תל אביב 28°, ירושלים 28°, אשקלון 26° ואילת עם 34°. 

יום שני, מצפון והרחק מאיתנו עדיין ישארו תחת השפעתו של שקע הרום המנותק ואף צפויים ממטרים/סופות רעמים בחלקים מטורקיה ומעט דרומה משם. הפעילות הזו לא צפויה להדרים מספיק ולכן לא נושפע ממנה. תיתכן מעט עננות נמוכה בשעות הבוקר. הטמפרטורות ינועו כלפי מעלה בשיפור של 2°-3° מעלות, בפנים הארץ ובהרים בעיקר. טמפרטורת מי הים התיכון עומדת על 26° וללא שינוי בימים הקרובים.

 

מפלס 500 מ"ב, יום שני 21/06/2021

 


יום שלישי, עושה רושם שאנו נותרים בשוליו של שקע הרום ללא מערכת דומיננטית שולטת באיזורינו, הטמפרטורות נשארות יציבות ללא שינוי של ממש ברוב האיזורים.


יום רביעי, מעונן חלקית עד בהיר. עננות תופיע בשמיים בעיקר מוקדם בשעות הבוקר. מיום זה והלאה מסתמנת מגמת התחממות. אוויר חם יותר יתפוס מקום באגן הים התיכון, עליה משמעותית יותר בטמפרטורות ובעומסי החום תורגש ברוב האיזורים. הסיכוי להתפתחות שריפות גבוה מאוד.

 

אנומליית הטמפרטורות במפלס 850 מ"ב, כ-1500 מ' מעל פני הים. יום שישי 25/06/2021
אנומליית הטמפרטורות במפלס 850 מ"ב, כ-1500 מ' מעל פני הים. יום שישי 25/06/2021

 


המשיכו לעקוב אחרינו כאן באתר, בדף הפייסבוק, בטוויטר או להירשם לערוץ היוטיוב לקבלת עדכונים שוטפים על מזג האוויר. 

פורום מזג האוויר