את מוסקבה פוקד השבוע גל חום היסטורי עם טמפרטורות שנראו לפני 120 שנה, כך נמסר מהשירות המטאורולוגי הרוסי שמעריך כי הסיבה היא שינויי האקלים התכופים שמתרחשים בכדור הארץ. 

ביום שני האחרון, יומו הראשון של הקיץ בחצי הכדור הצפוני, הטמפרטורה במוסקבה הגיעה ל-34.7° מעלות צלזיוס, על פי השירות הפדרלי להידרומטאורולוגיה ברוסיה, מדובר בטמפרטורות שנמדדו רק בשנת 1901. שירות החיזוי הרוסי מנהל רישום ותיעוד של מזג האוויר ברוסיה משנת 1881 מעדכן כי להערכתו טמפרטורות גבוהות יותר ימדדו בימים הקרובים ואף יחצו את ה-35° מעלות, הקלה צפויה רק בשבוע הבא.

 

 

מזג אוויר במוסקבה השבוע
מזג אוויר במוסקבה השבוע, תחזית Weather2day

 

 

ביולי 2010 נמדדה הטמפרטורה הגבוהה ביותר במוסקבה - 38° מעלות צלזיוס, באותה העת נפגעו חלקים רבים ממערב רוסיה כתוצאה משריפות ענק.
גם בעיר השניה בגודלה ברוסיה, סנט פטרסבורג הנמצאת כ-600 ק"מ צפונית מערבית לבירת רוסיה, פקד גל החום עם טמפרטורות שהגיעו ל-34°, לראשונה מאז שנת 1998.

 

 

טמפרטורות היום ברחבי רוסיה
טמפרטורות היום ברחבי רוסיה

 

 

ברוסיה התרחשו מספר שיאי חום גם בעבר הלא רחוק. ביוני אשתקד נרשמו טמפרטורות של 38 מעלות צלזיוס בעיירה ורחויאנסק (Verkhoyansk) - הטמפרטורה הגבוהה ביותר שנמדדה באיזור החוג הארקטי מאז תחילת המדידות. לשם ההשוואה, מדובר ב-20 מעלות מעל הממוצע בחודש זה. העלייה בטמפרטורות בשנים האחרונות תורמת לשיטפונות הרסניים, שריפות יער והמסת הקרח בקוטב הצפוני שגורמת לעליית מפלס מי האוקיינוסים, שינויים אלו אשר לא התרחשו בעבר הרחוק מסוכנים ועשויים להיות בלתי הפיכים. 

 

 

 

המשיכו לעקוב אחרינו כאן באתר, בדף הפייסבוקבטוויטר או להירשם לערוץ היוטיוב לקבלת עדכונים שוטפים על מזג האוויר. 

 

פורום מזג האוויר
 

פורסם לראשונה בתאריך 23/06/2021, כל הזכויות שמורות. אין להעתיק, לפרסם או לעשות כל שימוש אחר במאמר ללא אישור מפורש בכתב מבעלי האתר