ב-24.10.19 מדיקן מתפתח במזרח הים התיכון ולאור בקשות הגולשים העלנו פוסט בו אנו הזמנו את חברי הפורום לתת שם לסערה. השם שנבחר ברוב קולות היה "בראשית" עם נימוקים דיי משכנעים. היוזמה הכתה גלים וזכתה לפרסום גם ב"ידיעות אחרונות". מאז, אימצנו רק שמות אשר נקבעו ע"י ארגוני מטאורולוגיה באירופה. כמו במקרה של מדיקן Ianos בשנה שעברה. החל מהעונה הקרובה, לא נצטרך לחפש יותר שמות לסערות או לאמץ שמות ממדינות אחרות.

 

קביעת שמות לסערות הוא דבר שנהוג בעיקר במקומות בהם חווים מזג אוויר משמעותי. זה נעשה כמעט בכל מקום בעולם ובעיקר באיזורים הטרופיים, בהם מתרחשים סופות ההוריקן. באירופה מתקיים שיתוף פעולה בין ארגוני המטאורולוגיה השונים ובכל פעם שמגיעה סערה לאיזור מסויים, אותם ארגוניים השייכים לאותו איזור משתמשים בכינוי אשר ניתן לסופה מראש ומקובל על כולם.

 

קבלו עדכוני מזג אוויר גם בערוץ מזג האוויר בטלגרם

 


רשימת שמות הסערות לעונת 2021-2022

רשימת סערות מזג אוויר לעונת 2021-2022

 

 

אז למה לא בישראל?

ובכן, מעכשיו גם בישראל. שיתוף פעולה בין השירות המטאורולוגי EUMETNET (רשת המטאורולוגיה האירופאית) וארגון המטאורוגליה העולמי מכניס גם את ישראל לרשימת המדינות בהם ינתנו שמות לסערות ואירועי מזג אוויר משמעותיים.

 

מה אלו אירועי מזג אוויר משמעותיים?

ובכן, כל אירוע אשר משנה את שגרת החיים ובעל פוטנציאל לגרימת נזקים ופגיעה בחיי אדם.

 

ישראל מצטרפת ליוון ולקפריסין אשר חולקות איתנו מזג אוויר דומה. המשמעות היא שחלק מהשמות ייקבעו ע"י המדינות השכנות וחלק ע"י השירות המטאורולוגי הישראלי. היוזמה גורמת להתרגשות רבה בקרב קהילת מזג האוויר בישראל שכן זו הפעם הראשונה ששמות בעברית כמו אירית, כרמל ויואל יופיעו על גבי המסכים של משתמשים מיוון, קפריסין וישראל. 

 

חלק מהשמות פחות מתגלגלים על הלשון ואולי יזכו לפחות פופולאריות אך בסך הכל הרעיון הכללי של לבחור שמות לסופה הוא מבורך ועדיף שיתבצע בצורה רשמית ולא על ידי גופים אחרים.

 

אתר מזג האוויר Weather2day ישתף פעולה עם רשימה זו על מנת לשמור על אחידות.