הגשם שהיה צפוי באמצע השבוע (26-27 באוקטובר) נלקח מאיתנו כאשר האפיק נע צפונה והותיר אותנו עם האפיק העונתי שבסך הכל מספק לנו מזג אוויר נוח. 

 

בסתיו, נוח זה דבר זמני. מזג האוויר השבוע הולך להזכיר לנו שהסתיו הוא לא רק גשם, אלא גם רוחות יבשות וחזקות - שרקיות. רוחות מזרחיות שיתגברו לאט לאט החל מאמצע השבוע, בעיקר באיזור רמת הגולן ועמקי הצפון ולתוך מסדרון הרוח של מפרץ חיפה. ביום שלישי בערב רוחות צפוניות חזקות מישור החוף.

 

באשר למזג האוויר במהלך השבוע – בין הימים שני עד רביעי מעונן חלקית עם מזג אוויר יציב ברוב האיזורים. לאחר מכן שינוי כיוון הרוח למזרחית יגרום לירידה באחוזי הלחות ותחושת יובש ברוב האיזורים ובמזרח הארץ בפרט. שיא הרוחות המזרחיות צפוי להתרחש בסוף השבוע בימים שישי-שבת כאשר משבי הרוח יכולים להגיע מעל ל-60 קמ"ש באיזורים מסויימים בשעות הבוקר-צהריים. ברמת הגולן ייתכנו משבי רוח מעל ל-75 קמ"ש (מומלץ לעקוב אחר שינויים).

 

במפה המצורפת למטה אפשר לראות את האיזורים בהם נרגיש את עוצמת הרוח החזקה ביותר (משב הרוח). רמת הגולן, עמקי הצפון, מפרץ חיפה ושדרת ההר יחושו בעוצמות משתנות של רוחות מזרחיות במהלך סוף שבוע הבא. האיזורים הצהובים, כתומים ואדומים הם האיזורים שיושפעו מרוחות חזקות.

 

 

משב הרוח, יום שבת 30.10.21

 

שימו לב כי תחזית זו נתונה לשינויים, גם בשל העובדה שאנו נמצאים בסתיו וגם בשל הטווח (5 ימים ומעלה). אנו ממליצים להיערך לרוחות חזקות באיזורים המוזכרים.
 

הנה רשימה קצרה של דברים שכדאי לעשות:

  • לקשור חפצים שעלולים לעוף ברוח (במרפסות ובחצרות).
  • גיזום עצים שעלולים ליפול על חוטי חשמל.
  • לדאוג שחיות הבית מוגנות.
  • לסגור חלונות

 

חשוב לנו להדגיש: ההודעה הזו אינה מהווה יעוץ כלשהו, זו דעתנו בלבד ובהסתמך על הנתונים האחרונים שיצאו מהמודלים לחיזוי מזג אוויר. כמובן שלא נמליץ לקחת החלטות על סמך ההודעה. למרות שאנו עושים את מירב המאמצים ומקפידים על טיב ואיכות המידע בהודעותינו, אין לנו שליטה על מזג האוויר.