החל מהבוקר אווירה מעוננת ברוב האיזורים אך ללא גשמים משמעותיים למעט טפטופים קלים פה ושם. במהלך היום צפויים גשמים מקומיים שילכו ויתחזקו במהלך הלילה וילוו בסופות רעמים בודדות.

 

תמונת לווין

 

 

זו תמונת המצב מהלווין (תמונה #2), עננות גבוהה חלפה אותנו לכיוון מזרח ועמוק בים הרבה ענני גשם שטרם נכנסו ליבשה. בתמונה ציירנו את כיוון זרימת הרוחות באמצעות חיצים על מנת להמחיש כיצד גושי האוויר נעים ולאיזה כיוון כאשר הם סובבים את השקע שנמצא כעת ממערב לקפריסין ומסומן באות L באדום.

 

 

תמונת לווין

 

 

ניתן לראות כי בשלב זה בשל מיקומו של השקע כיוון זרימת הרוחות הוא דרום מערבי באיזורינו ולכן ענני הגשם שיכנסו נוחתים בעיקר בחוף הצפוני ועד לקו נתניה. זרימות אלו ישתנו במהלך הערב והלילה למערביות יותר ולמעשה יגרמו ליותר ענני גשם להיכנס לאיזורים פנימיים יותר ביבשה ולהרחבת תפרוסת המשקעים בקו החוף ואף יותר מזה ככל שנתקדם יותר ליום שישי. 

 

כפי שמסתמן כרגע יום שישי גשם בעוצמות משתנות מצפון ועד לצפון הנגב. ליל שישי יהיה פעיל מאוד, מזג אוויר סוער אפשרי בקו החוף עם שלג בחרמון. בשל תזוזת השקע צפונה ומשיכתו ע"י אפיק רחב מצפון, הגשם יחלש בהדרגה לקראת שעות הבוקר של יום שבת אך עדיין לא יעלם לגמרי, בעיקר באיזור הצפון. גם בשלב זה, יש לשים עין לגבי עננים סוררים בקו החוף. 

 

הערות ודגשים:
כרגע אין התראות להצפות בקו החוף, להערכתנו יהיו. לא להיות מופתעים, לעקוב במכ"ם ולהתעדכן באזהרות השירות המטאורולוגי.

 

בתחילת השבוע הפוגה קצרה ביום ראשון ולאחר מכן, הגשם חוזר ובגדול.

 

 

מוזמנים לעקוב אחרינו גם בטוויטרבקבוצת הפייסבוקבטלגרםבערוץ היוטיוב ועכשיו חדש גם בגוגל חדשות לקבלת עדכונים שוטפים.