חודש ינואר לא נפתח בסערה אך סימנים מקדימים בתחזיות לטווח הבינוני העידו כי המחצית הראשונה תהיה רטובה מהרגיל וכך היה כאשר קיבלנו מערכת חורפית ששיפרה את הממוצעים וגם סיפקה לא מעט אווירה חורפית אמיתית. כמויות המשקעים המצטברות לאירוע הגשם נעו בין 120% עד 150% מהממוצע לתקופה המקבילה. זאת בעקבות מערכת הגשם שפקדה את אזורינו בימים האחרונים והניבה כמויות תלת ספרתיות בצפון בנקודות מסויימות עד לקו אשקלון/עוטף עזה. בדרום לא ירד גשם. בחרמון ירד שלג ונערם באופן משמעותי במפלס העליון לראשונה מאז תחילת העונה. בעקבות הגשמים נרשמו ספיקות מרשימות בנחלים והכנרת עלתה ביותר מ-11 ס"מ.

 

את ראש הטבלה כובשות תחנות הצפון ובדגש על רמת הגולן, הגליל העליון ועמק החולה עם כמויות בין 100 ל-200 מ"מ (מג'דל שמס/החרמון). הממוצע השנתי לאזורים אלו השתפר באופן משמעותי כאשר הרבה תחנות חצו את רף 60% מכמות המשקעים העונתית. מידע נוסף יתעדכן במאמר במהלך הימים הקרובים.

 

מצורפת מפת המשקעים המצטברים לאירוע:

מפת חום - משקעים

 

אחוז ממוצע המשקעים לעונה לאחר מערכת הגשם

אחוז ממוצע המשקעים לעונה

 

סיכום משקעים 10 עד 15 בינואר 2024

 

במהלך הלילה הגשם יפסק ובהמשך השבוע לא צפוי לרדת גשם. מערכת הגשם הבאה כבר מתדפקת על דלתנו בשבוע הבא, ככל הנראה ביום שני. מערכת זו צפויה להיות קרה אך בשלב זה לא ניתן להעריך בדיוק את מידת ההשפעה, תחזית האתר תתעדכן בימים הקרובים ותספק לכם מידע נוסף. עד אנו ממליצים להתקין את אפליקצית מזג האוויר לאנדרואיד או לאייפון בחינם מהחנויות ולהנות מתחזית איכותית ללא פשרות, גישה למכם הגשם ועוד!

 

המשיכו לעקוב אחרינו כאן באתר, בדף הפייסבוק או בקבוצת הפייסבוק, בטלגרםבטוויטר או להירשם לערוץ היוטיוב לקבלת עדכונים שוטפים על מזג האוויר. ​

 

פורום מזג האוויר

פורסם לראשונה בתאריך 16/01/2024, כל הזכויות שמורות. אין להעתיק, לפרסם או לעשות כל שימוש אחר במאמר ללא אישור מפורש בכתב מבעלי האתר.