הגשם הראשון לחודש אפריל הגיע - והפתיע. זה לקח כמה ימים, אך בסופו של דבר אירוע הגשם הראשון לחודש אפריל הגיע והביא איתו גשמים לאזורים שונים ברחבי הארץ, רובם הגיעו כתוצאה משקע חולף ממערב.

 

ברקים מהרצליה, ארז כרמל
ברקים, ארז כרמל


ברקים בשמי הכרמל, צולם מנתיה, עדי פרידמן
ברקים מעל הכרמל, עדי פרידמן


 

האירוע כלל סופות רעמים בצורה מורגשת מאוד אך ללא כמויות חריגות בפרק זמן קצר. על פי נתוני המדידות המעודכנות, האזורים הגשומים ביותר במערכת היו בצפון מערב הארץ (הכרמל- עמק זבולון-והגליל המערבי) שם ירדו כ-40-50 מ"מ ונקודתית אף יותר (יגור  - 79 מ"מ!) ובצפון מזרח הארץ - עמק הירדן ודרום הגולן  שם ירדו כ-30-40 מ"מ. גם בצפון השרון והשומרון ירדו כמויות נכבדות של 30-40 מ"מ ונקודתית אף יותר (שבי שומרון 52 מ"מ, אחיטוב 46 מ"מ) ומדרום לשם הכמויות היו בדרך כלל נמוכות מ-20 מ"מ. בנוסף תחנות רבות בגליל עברו את ה-1000 מ"מ כאשר בראש נמצאת חרשים עם מעל 1200 מ"מ העונה. כך עולה מנתונים שפורסמו ע"י השירות המטאורולוגי.

יש לציין כי במספר תחנות אוטומטיות לא נרשמו נתונים בעקבות תקלות - צפת וכפר בלום. באמצעות מפות הגשם של האתר, אנו מביאים לכם את סיכום המשקעים ואחוז ממוצע המשקעים העונתי, בנוסף, בהמשך הסיכום תוכלו לצפות באנימצית מכם הגשם והלוויין של האירוע.

 

סיכום כמויות המשקעים לאירוע
כמויות משקעים, 8 עד 10 באפריל 2024, דרך מפות החום Weather2day

 

סיכום אחוז ממוצע המשקעים העונתי
סיכום אחוז ממוצע המשקעים העונתי

 

בואו ניזכר איך זה נראה, להלן אנימצית מכם הגשם לאירוע (לווין בהמשך הדף)


 

 

אנימציית הלווין


 

המשיכו לעקוב אחרינו כאן באתר, בדף הפייסבוק או בקבוצת הפייסבוק, בטלגרםבטוויטר או להירשם לערוץ היוטיוב לקבלת עדכונים שוטפים על מזג האוויר. ​

 

פורום מזג האוויר

פורסם לראשונה בתאריך 11/04/2024, כל הזכויות שמורות. אין להעתיק, לפרסם או לעשות כל שימוש אחר במאמר ללא אישור מפורש בכתב מבעלי האתר.