הקיץ כאן ובעקבותיו גל החום שהחל בסוף השבוע. הטמפרטורות החזויות דיברו על יותר מ-50 מעלות בשיא אך בהיעדר תחנות מדידה באזורים המושפעים מטמפרטורות אלה לא ניתן יהיה באמת לבדוק את עד כמה רחוק הגענו ולכן נאלץ להסתפק במספר מדידות של רשת התצפיות של האתר. 

 

הערבה הדרומית בלטה במיוחד באירוע זה, ואם להיות מדויק - קיבוץ סמר שגרף את כל הקופה עם 49.1°C מעלות בצוהרי יום שישי. זו הייתה הטמפרטורה הגבוהה ביותר שנמדדה ברשת הרחבה של האתר. ברשת המצומצמת שמונה את תחנות השירות המטאורולוגי בלבד נרשמה המדידה הגבוהה ביותר בתחנת קיבוץ גילגל 47.5°C בשעות אחה"צ המוקדמות.


אמש (יום חמישי) הובילה גם כן תחנת קיבוץ גילגל (בקעת הירדן) עם 46.1°C מעלות, המדידה הגיעה לשיא זה במשך 3 פעמים במהלך שעות אחה"צ.
 

היממה החמה שעברה עלינו ממשיכה לסייע בדירוג חודש יוני הנוכחי כאחד החמים, כך גם פורסם מוקדם יותר ע"י השירות המטאורולוגי. אם לא יחול שינוי לקראת סוף החודש כנראה שנראה לפנינו את אחד מחודשי יוני החמים ביותר מאז תחילת המדידות.

 

שיא החום בקיבוץ גילגל
מפות החום של Weather2day, שיא החום בקיבוץ גילגל, יום שישי אחה"צ

 

 

המשיכו לעקוב אחרינו כאן באתר, בטלגרם,  בדף הפייסבוק או בקבוצת הפייסבוקבטוויטר או להירשם לערוץ היוטיוב לקבלת עדכונים שוטפים על מזג האוויר. 

 

פורום מזג האוויר


פורסם לראשונה בתאריך 14/06/2024, כל הזכויות שמורות. אין להעתיק, לפרסם או לעשות כל שימוש אחר במאמר ללא אישור מפורש בכתב מבעלי האתר.