בוקר באמצע חודש יוני והגשם עדיין כאן ובעוצמות חריגות. רחובות הוצפו באשקלון, בשדרות וברהט. בתחנת השירות המטאורולוגי בשדרות נמדדה כמות שיא של 66 מ"מ, 49 מ"מ מתוכם ירדו בשעתיים בלבד. התחזית להיום: מערכת הגשם תיחלש בהדרגה בשעות אחה"צ, קיים חשש משיטפונות במדבר יהודה וים המלח. בלילה: בהיר עד מעונן חלקית.

 

גם ליל אמש (יום ג') מזג האוויר נשאר לא יציב והמשכנו לקבל גשמים חזקים שלוו בסופות רעמים בגליל המערבי. בכרמיאל ובישובי אצבע הגליל דווח על ברקים שהאירו את השמיים ועל שיבושים במערכת החשמל מדי פעם. הבוקר (יום ד') נמדדו באיזורים מסויימים באשקלון מעל 20 מ"מ של גשם, המדידה הבולטת מכולן ואולי גם שיא כל הזמנים היא תחנת דורות שמדדה 66 מ"מ נכון לשעה זו. מבדיקה ראשונית של אתר Weather2day בארכיון השירות המטאורולוגי, לא הייתה מדידה כזו ביוני בפרק זמן כה קצר ויתכן ואנו רואים לנגד עינינו שיא של כל הזמנים במדידות.

 

סיקור היום הראשון של גשמי הקיץ ביוני

 גשם בכרמיאל אמש. תיעוד: מירון, Weather2day.

 

 


ענני הגשם בוקר מול חופי אשדוד. תיעוד: שמשון, Weather2day.

 והגשם שהגיע אחרי שנכנסו העננים לאשדוד. תיעוד: שמשון, Weather2day.

 

 גשם בשכונת תלפיות, ירושלים. תיעוד: אליחי, Weather2day.

 

 


מכם הגשם על מפת גוגל זיהה היטב את ענני הגשם מעל דורות.

 

 הצפות בשדרות הבוקר. שיתף: יאיר, פורום מזג האוויר

 

 

מזג האוויר למחר, יום חמישי צפוי להיות מעונן חלקית עם עלייה ניכרת בטמפרטורות. בשעות הצהריים עדיין יתכן גשם מקומי בצפון ומזרח הארץ. ביום שישי מזג האוויר יעשה נאה ותורגש התחממות נוספת, בשבת, אנחנו מתחממים מעל הממוצע לעונה וצפויים להתפתח תנאי שרב, חם ברוב איזורי הארץ.

 

טבלת המשקעים המעודכנת לשעה 10:00, 13/06/2018 כפי שמפורסמת בלעדית לאתר Weather2day ע"י חובב: