סופת ההוריקן "פלורנס" איבדה מעט מכוחה ביממה האחרונה וכעת היא נמצאת בקטגוריה 2 מתוך 5 אפשריות, גודלה עדיין נחשב עצום. הסיבה העיקרית לירידה בעוצמת הסופה היא חדירת אוויר יבש לחלק הדרומי\דרום מזרחי של הסופה, ששיבש את הזרימה הסיבובית של הרוח ולמעשה גרם להיחלשות מוקדמת מהצפוי. ה"לנדפול" (Landfall) - הפגיעה ביבשה, צפויה לקרות בתוך 10 - 18 שעות. במהלך הזמן הזה הסופה עדיין יכולה להתחזק להוריקן בקטגוריה 3.

 

12/09/2018 עדכון - הוריקן פלורנס

11/09/2018 הסיקור הראשון על הוריקן פלורנס

דיון בפורום: #1 #2

 

תמונת הלווין מהבוקר חושפות כי עדיין מדובר בהוריקן גדול ורחב שהרבה זמן לא נראה אל מול החוף המזרחי של ארה"ב. למרות ההיחלשות שנגרמה עקב חדירת האוויר היבש לסופה, עדיין נראה שבסמוך לעין יש קונבקציה רבת עוצמה עם פסגות עננים קרות במיוחד.

 

 

 

 

העדכון האחרון בנוגע למסלול הסופה שהוציא המרכז להוריקנים של ארה"ב מראה שלא צפוי שינוי משמעותי בנתיב הסופה. הלנדפול צפוי לקרות בצפון קרוליינה החל מהערב (חמישי). הסערה צפויה להדרים מעט לכיוון דרום מערב (דרום קרוליינה) ולאחר מכן להיחלש לסערה רגילה עד שתתפוגג לאט לאט לכיוון צפון.

 

 

 

 


תמונת הלווין מהיום. הוריקן פלורנס מתעתעת.

 

 

פורסם לראשונה בתאריך 13/09/2018, כל הזכויות שמורות. אין להעתיק, לפרסם או לעשות כל שימוש אחר במאמר ללא אישור מפורש בכתב מבעלי האתר.