רגע לפני שמסתיים לו חודש אוקטובר, נפתחו ארובות השמיים וכמויות גבוהות של משקעים נרשמו ברוב איזורי הארץ. שיאן המשקעים של המערכת על פי תחנות רשות המים והשירות המטאורולוגי - מושב נווה אטי"ב בו ירדו כ-80 מ"מ של גשם. תחנה נוספת של מטאוטק בלכיש מדדה 73 מ"מ, באיזורים אחרים בגליל העליון נמדדו מעל 60 מ"מ, בינהם נתון שטרם נבדק לעומק על 75 מ"מ במשגב עם בתחנת רשות המים. במפלס הכנרת לא חל שינוי והוא נותר על 214.55-.

 

תחזית מזג האוויר להמשך היום (שישי): עד שעות הצהרים עדיין ייתכן גשם מקומי מצפון הארץ ועד הנגב. קיים חשש קל לשטפונות בנחלי המזרח. תחול ירידה נוספת בטמפרטורות והן תהיינה נמוכות מהרגיל לעונה. מחר (יום שבת) מעונן חלקית עד נאה. תחול עלייה קלה של טמפרטורות. הטמפרטורות עדיין נמוכות מהרגיל. בתחילת שבוע הבא צפויות רוחות מזרחיות חזקות ויובש, כדאי לעקוב אחר התחזית ועדכונים.

 

להלן כמויות הגשמים כפי שנרשמו בתחנות המדידה של השירות המטאורולוגי עד השעה 11:30, באדיבות גולש האתר חובב (עדכונים בקישור הבא):

 

 

סיכום מעודכן כולל תחנות שהיו חסרות מהתמונה הקודמת:

 

 

ברקים אמש בתל אביב. תיעוד: אבי

 

 

חוף בת ים הבוקר. תיעוד: יוסי

 

 

שיטפונות בדרום ים המלח, אתמול. תיעוד: עגאב

 

 

סופת ברקים בשמי תל אביב. תיעוד: אבי

 

 

 

פורסם לראשונה בתאריך 26/10/2018, כל הזכויות שמורות. אין להעתיק, לפרסם או לעשות כל שימוש אחר במאמר ללא אישור מפורש בכתב מבעלי האתר.