הסערה החורפית הראשונה הכתה בעוצמה ברחבי הארץ. נתיבי איילון נחסמו לתנועה מחשש להצפות, כביש 40 נחסם בין צומת ברנר לקדרון, כביש 1 באיזור לטרון נחסם בגלל בור שנפער בכביש, שלג ראשון ירד ונערם בפסגת החרמון, עצים קרסו באיזורים שונים, והצפות שגרמו לפינוי 80 איש במושב אחיעזר. בערים רחובות, נס ציונה, יבנה, גדרה, ראשון לציון (אגן שורק) ובאזור שפירים, אור יהודה, כפר חב״ד, חמד, גהה, צפריה (אגן איילון) נרשמו הצפות בגלל כמויות המשקעים החריגות - אלו רק חלק מאירועי מזג האוויר שפקדו אותנו במערכת החורפית הראשונה לעונת חורף 2018. 

 

 

נחל שורק. צילום: איתן חן

נחל שורק

 

 

אבל לא רק בנזקים מתהדרת הסערה אלא גם בכמויות משקעים נכבדות ואפילו חריגות לעונה. כמויות המשקעים בעדכון האחרון בצומת ביל"ו נמדדו כ-277 מ"מ של גשם, ברחובות 255 מ"מ, במושב משגב דב נמדדו 267 מ"מ, בקבוצת יבנה 222 מ"מ, בכפר הירוק 208 מ"מ, בתל אביב 135 מ"מ, בצפת 84 מ"מ, במרום גולן 77 מ"מ, ובירושלים נמדדו 71 מ"מ של גשם.  איזורים נוספים חצו את ה-100 מ"מ. מצורפת טבלת המשקעים מכלל תחנות מזג האוויר בעריכת גולש האתר חובב, הטבלה מתעדכנת בפורום מזג האוויר מדי מערכת.

 

 

כמויות משקעים

 

התחזית לשלג בחרמון אכן התממשה והבוקר עם עליית האור הראשון יצאו מפלסות השלג לעבר הרכבל העליון שם נערמו כ-10 ס"מ של שלג שאינם מספיקים לסקי ולפתיחת האתר לגלישה. אבי בצלאל שיצא לפסגת החרמון לפנות את השלג תיעד את האירוע

 

 

 

שלג בפסגת החרמון

 

 

ברקים באופק. ראש העין. צילום: יוסי ארן

ברקים

 

 

הצפות בחולון. שיתוף: שגיא

הצפות בחולון

 

הצפות בחולון

 

 

הצפות בראשון לציון

 

 

עץ שנעקר במושב ידידיה. תיעוד: ברק ורעם

עץ שנעקר במושב ידידיה

 

 

ענן מדף בלטרון. תיעוד: פישפיש

ענן מדף בלטרון

 

 

מסך גשם מעל הים, מבט מהכרמל. צילום: טל ומטר

מהכרמל לקו החוף של חיפה

 

 

רוח מסובבת את העגורן בטירת הכרמל. תיעוד: שירה מילר

 

 

קשת בפתח בתקווה. תיעוד: רום

קשת בפתח בתקווה

 

 

יערות הכרמל. צילום: אבי בהרי

יערות הכרמל

 

 

אגם הנקיק בראשון לציון. צילום: שלומי

אגם הנקיק

 

 

נחל גמליאל. צילום: אביתר

 

נחל גמליאל

 

 

שדות בהוד השרון. צילום: יובל

שדות בהוד השרון

 

פורסם לראשונה בתאריך 07/12/2018, כל הזכויות שמורות. אין להעתיק, לפרסם או לעשות כל שימוש אחר במאמר ללא אישור מפורש בכתב מבעלי האתר.