אמסטרדם היא העיר הגדולה ביותר בהולנד ומוכרת גם כעיר הבירה של הולנד, זאת למרות שהממשל יושב בעיר האג. העיר מפורסמת בעולם בשל תעלות המים הרבות, יותר מ-100 ק"מ שלהן, כ-90 איים וכ-1500 גשרים. היסטוריה עשירה, מוזיאונים, טיולים וסיורים בעיר ובסביבתה הפכו את אמסטרדם לאחד היעדים הפופולאריים ביותר באירופה. 

 

תעלות המים באמסטרדם

 

אמסטרדם היא ביתם של כמה מיצירות האמנות המפורסמות בעולם שמאוכלסות במוזיאנים הטובים ביותר. בין המקומות הבולטים והאטרקציות שבוחרים לעשות המבקרים בעיר הן ביקור במבשלות הבירה, סיורים אינפורמטיביים על מלחמת העולם השניה וביקור במקומות נוספים כמו שווקים, תיאטראות, טחנות רוח ואפילו חופים הסמוכים לעיר. גם כאשר השמש שוקעת, חיי הלילה באמסטרדם תוססים עם ברים, מועדונים ובתי קפה שניתן למצוא בכל פינה בעיר.

 

הדרך הפופולארית ביותר להתנייד בעיר היא באמצעות אופניים והעיר נחשבת לאחת מהערים הידידותיות לאופניים בעולם עם מסלולי אופניים יעודיים בכל העיר. במהלך נסיעתכם תוכלו להנות מיופיה של העיר הכוללים מבני אדריכלות עתיקים לצד מבני אדריכלות מודרנים. דרך נוספת לחוות זאת היא באמצעות סיור בסירה באחת מתעלות המים המפורסמות.

 

מזג האוויר באמסטרדם יכול להשתנות בכל כמה ימים ולכן יש לבדוק את התחזית כמה שיותר קרוב למועד הביקור. הטמפרטורה היומית הממוצעת נעה סביב 2.5° מעלות בחודש הקר - ינואר, וממוצע של 17° מעלות בחודש החם ביותר - אוגוסט. בדרך כלל לא תראו הבדל גדול בטמפרטורות משעות הצהריים לעומת שעות הערב וזאת בשל השפעתו הממתנת של הים הצפוני ממערב - הגורם העיקר שמשפיע על מזג האוויר בהולנד כולה. הקרבה לים עוזרת גם למתן את השפעת הימים בהם קיים סיכוי לשלג בעיר.

גשם באמסטרדם

אמסטרדם היא אחת הערים הגשומות באירופה מבחינת מספר הימים בהם יורד גשם. מתוך 365 ימים, יותר ממחצית, כ-185 ימים יהיו גשומים או מושלגים, תלוי בעונה. רוב הגשם שיורד הוא בעיקרו גשם קל או טפטוף ולעיתים מלווה בסופות רעמים וגשם כבד. ממוצע המשקעים השנתי עומד על 800 מ"מ, ככה שמטריה היא בגדר חובה כאשר אתם מתכננים להגיע לעיר.

 

ממוצע הטמפרטורות בחופים הסמוכים לעיר

אם לא ידעתם, לא רחוק מהעיר אפשר לבקר בים ובחופים ואפילו לטבול במים שיתחממו עד ל-18° מעלות בעיצומו של חודש אוגוסט. בחורף טמפרטורת פני הים תהיה צונחת ל-6° מעלות במהלך חודש פברואר.

 

חורף באמסטרדם

ינואר הוא החודש הקר ביותר בשנה עם ממוצע טמפרטורות של 4° מעלות ולא מעט ימים בהם הטמפרטורה קרובה ל-0° מעלות. בתקופה זו שלג יכול לרדת אך הכמויות לא יהיו משמעותיות. קור קיצוני ורצוף הוא דבר נדיר בשל השפעתו של הים הצפוני הנמצא ממערב לעיר אבל המצב מתהפך כאשר הרוחות מגיעות מכיוון מזרח למשך פרקי זמן ארוכים.

 

 

מזג אוויר באמסטרדם באביב

האביב והסתיו הן תקופות מעולות לבקר באמסטרדם כאשר האביב היא התקופה היבשה ביותר בעיר, בין החודשים מרץ עד מאי. הסתיו באמסטרדם שחל בין חודש ספטמבר לחודש נובמבר נוטה להיות הגשום ביותר עם ממוצע משקעים של 90 מ"מ בנובמבר לעומת חודשי האביב בהם ממוצע המשקעים נע בין 35 - 45 מ"מ בלבד.

 

הטמפרטורות באביב עולות בהדרגה מ-9° מעלות בצהריים ו-3° בערב במהלך חודש מרץ ל-17° מעלות בצהריים ו-8° מעלות בערב בחודש מאי. מספר שעות השמש עולה אף הוא ל-7 שעות ביום בחודש מאי.

 

בסתיו הטמפרטורות יורדת מ-18° מעלות בממוצע ביום במהלך חודש ספטמבר ל-9° מעלות בנובמבר. שעות השמש הולכות ומצטמצמות עם 2-3 שעות שמש בממוצע.

קיץ באמסטרדם

הקיץ היא העונה הנעימה בעיר ואינה מלווה בחום קיצוני, זהו הזמן הטוב ביותר לביקור בעיר. מזג האוויר חם יחסית מאפשר לצאת לפעילויות בחוץ, כולל ביקור בחופים הסמוכים. עם זאת, ימי הגשם עדיין רבים. אוגוסט הוא החודש החם ביותר עם ממוצע מקסימלי של 21° מעלות וממוצע מינימלי של 12° מעלות, ממוצע הגשם עומד על 54 מ"מ במהלך החודש.

 

חודש יולי הוא החודש החם ביותר באמסטרדם עם טמפרטורה ממוצעת של 16° מעלות. החודש הקר ביותר הוא ינואר עם טמפרטורה ממוצעת של 2° מעלות בלבד. יוני הוא החודש בו תמצאו הכי הרבה שעות שמש ונובמבר הוא החודש הגשום ביותר עם ממוצע משקעים של 90 מ"מ.

 

ממוצעי מזג אוויר לפי חודש באמסטרדם

חודש טמפ' מינימלית טמפ' מקסימלית טמפ' ממוצעת ימי גשם ממוצע משקעים שעות שמש
ינו׳ 8 69 מ"מ 2
פבר׳ 0°- 11 39 מ"מ 2
מרץ 9 78 מ"מ 4
אפר׳ 12° 12 36 מ"מ 5
מאי 16° 12° 12 45 מ"מ 7
יוני 10° 18° 14° 9 69 מ"מ 7
יולי 12° 21° 16° 12 63 מ"מ 6
אוג׳ 12° 21° 16° 11 54 מ"מ 6
ספט׳ 10° 18° 14° 10 75 מ"מ 5
אוק׳ 14° 11° 9 84 מ"מ 3
נוב׳ 7 90 מ"מ 2
דצמ׳ 7 69 מ"מ 1

 

 

מזג האוויר בהולנד - עם מידע מפורט:

 

 

כאן באתר תוכלו לבדוק את מזג האוויר בהולנד בימים הקרובים ובקישור הבא לקבל תחזית מעודכנת לאמסטרדם.

 

פורסם לראשונה בתאריך 25/05/2020, כל הזכויות שמורות. אין להעתיק, לפרסם או לעשות כל שימוש אחר במאמר ללא אישור מפורש בכתב מבעלי האתר.