לא רק בקנדה חווים טמפרטורות גבוהות וקיצוניות. צפון אירופה מצטרפת לחגיגת החום כאשר בצפון מערב רוסיה, בלפלנד ובנורווגיה מקבלים רמה חזקה ויציבה יחסית שמחממת את האיזור ואף מביאה לשיא חדש בקו הרוחב הצפוני 70°.

 

גל החום הנוכחי שפוקד את צפון אירופה הצליח לשבור לפחות שיא אחד כאשר בבאנאק (BANAK), נורווגיה נמדדו 34.3° מעלות צלזיוס, הטמפרטורה הגבוהה ביותר שנמדדה אי פעם בקו הרוחב 70° צפון. טמפרטורות גבוהות נמדדו גם בתחנות מזג האוויר במוסקבה ובהלסינקי – 34.8° מעלות צלזיוס ו-31.7° מעלות צלזיוס בהתאמה.

 

קבלו עדכונים מהירים גם בטלגרם


באיזורים אלו שרגילים לראות טמפרטורת מקפיאות בחורף וטמפרטורות נמוכות יחסית בקיץ לא ערוכים להתמודדות עם החום הכבד. הבתים בנויים לשמור על החום ומזגנים הם דבר נדיר. גל החום צפוי להימשך גם בימים הקרובים ומטאורולוגים מפינלנד מזהירים כי להערכתם גלי חום נוספים בדרך בקיץ הזה.

 

 

 

שיא טמפרטורה בנורווגיה שבצפון אירופה

 

 


הטמפרטורות היום ברחבי נורווגיה.

 


כאמור, בקיץ הזה נשברו כבר מספר שיאי חום ועושה רושם שגם הפעם זהו זרם הסילון המשובש שממשיך לכלוא ולשנות את תבניות מזג האוויר אליהם היינו רגילים עד היום. השיא האחרון והקיצוני שראינו היה בלייטון קנדה, שם נמדדו כ-49.6 מעלות לפני כשבוע, גם שם נמצאים בקו רוחב צפוני (50°). הקיץ עוד לפנינו ויש מקום לעוד הפתעות שנראה בהמשך. אנחנו עוקבים מקרוב, הישארו איתנו לעדכונים.

 

 

המשיכו לעקוב אחרינו כאן באתר, בדף הפייסבוקבטוויטר או להירשם לערוץ היוטיוב לקבלת עדכונים שוטפים על מזג האוויר. 

פורום מזג האוויר
 

פורסם לראשונה בתאריך 03/07/2021, כל הזכויות שמורות. אין להעתיק, לפרסם או לעשות כל שימוש אחר במאמר ללא אישור מפורש.