כוננות שיא בארה"ב לקראת הגעתה של סופת ההוריקן "אידה" (Ida). הסופה שהחלה את דרכה כשקע טרופי מצפון לחופי ונצואלה המשיכה במסלול על גבי הים הקאריבי לכיוון קובה וכעת נכנסה למימיו החמימים של מפרץ מקסיקו. הסופה כעת מוגדרת בדרגה 1 מתוך 5 אך צפויה להתחזק במהירות לדרגה 4 כאשר תגיע למרכז מפרץ מקסיקו, רגע לפני הפגיעה ביבשה. על פי הערכת המרכז הלאומי להוריקנים של ארה"ב, הסופה תכה בחופי לואיזיאנה וניו-אורלינס בדרגה 4 עם רוחות בעוצמה של מעל 220 קמ"ש.

 

אל תפספסו אף עדכון, הצטרפו לערוץ מזג האוויר בטלגרם

 

עדכון 29/08/2021 13:01 הוריקן "אידה" קרובה מאוד לקטגוריה 5, הסופה עם מבנה יציב ו-"עין סערה" שנראה היטב מהלווין. הסופה תכה ביבשה באיזור לואיזיאנה עם רוחות בעוצמה של 225 קמ"ש. זו העונה השניה ברציפות שאיזור זה של ארה"ב מוכה קשה ע"י הוריקן חזק.

הוריקן "איידה" בקטגוריה 4

 

 

 

 

האינטרקציה שלה עם היבשה מעל קובה גרמה להיחלשות מסויימת בעוצמה ולמבנה סופה קצת "מרושל" אך זה צפוי להשתנות ככל שתתקדם הסופה למרכז מפרץ מקסיקו, שם היא תוכל להתפתח בצורה טובה יותר על גבי משטח מים גדול ללא הפרעות מהיבשה. 

 

סופת ההוריקן "אידה" מתקדמת לכיוון חופיו הצפוניים של מפרץ מקסיקו ומאיימת להכות בדרגה חמורה - קטגוריה 4, עם פוטנציאל נזק נרחב מאוד שיגרם בעיקר בשל כמויות הגשמים הגבוהות ונחשולי המים שיגרמו לעליית מפלס פני הים באיזורים הסמוכים לחוף. המרכז הלאומי להוריקנים הנחה את הרשויות לפעול באופן מיידי למניעת הנזק, ההערכה היא כי פינוי איזורים רבים יתבצע כבר בשלב זה של הסופה.

ממבט הלווין ניתן לראות את התנועה הסיבובית שיצרה הסופה כאשר עדיין לא רואים את "עין הסופה" במרכזה. החלק הפעיל של הסופה נמצא בצידה הצפון מזרחי, רצועות הגשם מופיעות בצבעי הסגול/כחול.

 

הוריקן "אידה" תמונת לווין יום שבת 28.08.2021

 

 

 הוריקן Ida

 

 

 

אנו עוקבים מקרוב אחר ההתפתחויות ונדאג לעדכן בפוסט תמונות ודיווחים שוטפים בהתאם להתפתחויות.

 

המשיכו לעקוב אחרינו כאן באתר, בדף הפייסבוקבטוויטר או להירשם לערוץ היוטיוב לקבלת עדכונים שוטפים על מזג האוויר. 

פורסם לראשונה בתאריך 28/08/2021, כל הזכויות שמורות. אין להעתיק, לפרסם או לעשות כל שימוש אחר במאמר ללא אישור מפורש בכתב מבעלי האתר