עונת ההוריקנים החלה ב-1 ביוני ויחד איתה מגיעות גם האזהרות, העיקרית שבהן מגיעה ממנהל האוקיינוסים והאטמוספירה הלאומי של ארה"ב שצופה עונת הוריקנים פעילה במיוחד באגן האוקיינוס האטלנטי, שנמצא לחופיה המזרחיים של ארה"ב. התחזית הראשונית של NOAA צופה סיכוי של 85% לעונה מעל הממוצע, סיכוי של 10% לעונה כמעט ממוצעת וסיכוי של 5% לעונה מתחת לממוצע עונה. אלו מספרים מפחידים כאשר המנהל מוסיף ואומר שבין 8 ל-13 מהסופות שיווצרו צפויות להפוך להוריקנים, מתוכן הוא חוזה כ-4 עד 7 הוריקנים בדרגת מג'ור (הוריקנים בעלי השפעות הרסניות).

 

הוריקן

 

 

בעונת ההוריקנים הקרובה צפויה להיות פעילות מעל הרגיל עקב שילוב של גורמים, כולל טמפרטורות אוקיינוס ​​חמות כמעט שיא באוקיינוס ​​האטלנטי, התפתחות תנאי לה נינה באוקיינוס ​​השקט, הפחתת רוחות הסחר האטלנטיות ופחות גזירת רוחות, כולם נוטים להעדיף היווצרות סערה טרופית.

 

התחזית של NOAA מגיעה בעקבות שילוב מספר גורמים המשפיעים על הפעילות בעונה זו, בינהם טמפרטורות אוקיינוס חמות (כמעט שיא באטלנטי), תנאי לה נינה (La Niña) באגן באוקיינוס השקט והיחלשות רוחות הסחר האטלנטיות - שילוב של גורמים אלו מייצר תנאים מעולים להתפתחות סערות טרופיות.

 

גורם השפעה על האגן
טמפרטורות אוקיינוס גבוהות יותר סערות בשני האגנים (האטלנטי והשקט)
לה נינה (La Niña) יותר סערות באוקיינוס האטלנטי
אל ניניו (El Niño) אפשרות ליותר סערות באוקיינוס השקט
גזירת רוח אפשרות ליותר סערות באוקיינוס האטלנטי

 

יחד עם התחזית פורסם גם מאגר השמות לעונה הקרובה - רשימת שמות הסופות. הרשימה נקבעת מראש ובמקרה זה גם זהה לרשימת השמות משנת 2018, למעט 2 שמות שהוצאו מהרשימה, מייקל ופלורנס. במקומם נוספו השמות פרנסין ומילטון. הסרת שמות מהרשימה נעשית רק במקרים של הוריקנים משמעותיים. כלומר, רק אם הייתה לסופה השפעה משמעותית על אזור או חיי אדם. כמו למשל הוריקן "דוריאן" שזרע הרס רב בבהאמה.
 

שמות ההוריקנים 2024

 

בעונה הקרובה כמדי שנה נסקר את פעילות הסופות כאן באתר באופן רציף בהתאם להתפתחויות.

 

המשיכו לעקוב אחרינו כאן באתר, בטלגרם,  בדף הפייסבוק או בקבוצת הפייסבוקבטוויטר או להירשם לערוץ היוטיוב לקבלת עדכונים שוטפים על מזג האוויר. 

 

פורום מזג האוויר


פורסם לראשונה בתאריך 12/06/2024, כל הזכויות שמורות. אין להעתיק, לפרסם או לעשות כל שימוש אחר במאמר ללא אישור מפורש בכתב מבעלי האתר.