סופת המדיקן החלה לנוע צפונה כך ניתן לראות בתמונות הלווין העדכניות מהבוקר. כרגע הסופה ממוקמת במרכז הים התיכון ומנצלת מירב שטחו באיזור זה להתפתחות קונבקטיבית מהירה מסביב למרכז הסופה, באיזור שסמוך ל"עין". במהלך הבוקר של מחר (שבת) צפויה התפנית הגדולה והסופה תבצע פניה חדה מזרחה לעבר דרום יוון (פלופונסוס) וכריתים. ביום ראשון תמשיך לעבר הים האגאי ולמערב תורכיה. המודלים צופה משקעים קיצוניים שעשויים לגרום נקודתית להצפות, עוצמת הרוחות נחשבת גם היא לקיצונית ומשבי הרוח יכולים להגיע עד 150 קמ"ש. מרכז הלחץ של הסופה נע בין 990-998 מיליבר

 

המודלים ממשיכים לדבוק בגרסתם, מסלול הסופה הצפוי נותר עם שינויים קלים אך הגשם והרוחות יגיעו לכל איזור דרום יוון וכריתים. מעדכון הבוקר האחרון יש צפי לכמויות משקעים בין 200-500 מ"מ עד יום שני הקרוב, היות ויש שינויים קלים במסלול הסופה הגשם עשוי לרדת בים או ביבשה, כדאי לעקוב בזמן אמת. נקודה מעניינת שכדאי לשים לב אליה היא מעבר הסופה מעל הים האגאי, איזור בו טמפרטורת המים גבוהה יותר מהאיזור בו התפתחה הסופה, המעבר מעל הים החם עשוי לתרום להתחזקות הסופה מחדש, לפחות לזמן בה תבצע את המעבר מעל הים.

 

ככל שהעמיקה הסופה לעבר מרכז הים התיכון, קוטרה התרחב וכעת שוליה עוברים גם מעל מלטה וטריפולי והיא עשויה להוריד גשמים גם באיזורים אלו.

 

הישארו איתנו לעדכונים נוספים בזמן אמת.

 

מיקום הסופה החזוי להיום בין שישי לשבת. עדכון 06Z, 28/09

סופה טרופית במרכז הים התיכון

 

 

תמונת הלווין מהבוקר באנימציה. SAT24

 

 

עוד מבט מרשים מהלווין

 

עדכונים נוספים בנושא: דיון 1, דיון 2, דיון 3 | סיקור הסופה הראשון | סיקור הסופה השני

 

פורסם לראשונה בתאריך 28/09/2018, כל הזכויות שמורות. אין להעתיק, לפרסם או לעשות כל שימוש אחר במאמר ללא אישור מפורש בכתב מבעלי האתר.