בתוך 36 שעות בלבד, טייפון קונג ריי (Kong rey) עלה מקטגוריה 1 לקטגוריה 5 בזכות עוצמת הרוחות שמגיעות ל-140 קשר, כ-259 קמ"ש, מרכז הלחץ מוערך מתחת ל- 920 מיליבר. הסופה החדשה שהתפתחה גם היא במערב האוקיינוס השקט עתידה לעבור במסלול דומה לסופר טייפון טראמי.

 

בתמונת הלווין ניתן להבחין בגודלה הרחב של הטייפון והעין הבולטת כנקודה במרכז. ההערכות הן שהסופה תתחזק במהלך ה-24 שעות הקרובות ותהפוך לסופת הטייפון החזקה ביותר שנראתה השנה במערב האוקיינוס השקט. לקראת הפגיעה צפויה הסופה להיחלש. קונג ריי היא הסופה השלישית השנה שמגיעה לקטגוריה 5 באיזור זה בתוך חודש, הסופות הקודמות שפקדו את האיזור היו: סופר טייפון מנגקוט וסופר טייפון טראמי שרק לפני ימים בודדים עזב את יפן.

 

 

 

טייפון קונג ריי

 

 

 

typhoon kong rey

 

 

מסלול הסופה צפוי לגרד את טאייוואן ולהמשיך לעבר פגיעה ישירה באיי ריוקיו השוכנים בים סין המזרחי בין דרום מערב יפן לטאייוואן. בעת ההגעה של הסופה ליבשה ביום שישי 5/10 הסופה צפויה להיחלש לדרגה 2 או 1 עם רוחות של 150 קמ"ש זאת בעקבות התקררות המים באיזור זה אחרי סופות הטייפון הקודמות.

 

הישארו איתנו לעדכונים! מוזמנים גם להצטייד באפליקצית מזג האוויר לאנדרואיד או לאייפון.

 

 

 

 

typhoon kong rey

 

 

 

פורסם לראשונה בתאריך 02/10/2018, כל הזכויות שמורות. אין להעתיק, לפרסם או לעשות כל שימוש אחר במאמר ללא אישור מפורש בכתב מבעלי האתר.